HC Technika Brno - HC Kopřivnice

Kopřivnickým s poslední Technikou nevycházelo vůbec nic

HC Technika Brno – HC Kopřivnice 5:1 (2:0,2:1,1:0)

Hráči z města Tatrovek zamířili v 18 kole na led posledního celku tabulky Techniky Brna. Papírově favorizovaná Kopřivnice bohužel odjela zaslouženě bez jediného bodu, když dala pouze jedinou branku a to bylo hrozně málo na takticky bojující vysokoškoláky. Přitom hosté začali aktivně a již ve třetí minutě byl potrestán domácí hráč a kopřivničtí měli možnost ujmout se vedení, ale po hrubé chybě inkasovali. Tohle jako by byl zlom a prakticky nic kloudného nemohli vymyslet. Chléb se nadobro zlomil když brňané přidali druhou branku a ta byla již vítězná. Po zbytek zápasu to byla velká křeč a zasloužené body tak zůstaly v jihomoravské metropoli.

Od samého začátku se zakousli kopřivničtí do brňanů a vynutili si tak početní výhodu. Paradoxně z využité šance kopřivničtí dostávají první branku po chybě, kdy šli dva na jednoho a prosazuje se na dvakrát Peter Bustin, nejprve jeho střelu Unzeitig vyráží, ale dorážka z voleje skončila v síti – 1:0. Za necelé tři minuty již bylo v podstatě hotovo, když sovy přidávají druhou branku. Jan Boček byl u skákajícího puku, který doslova doskákal za brankovou čáru – 2:0. Krátce na to mohlo být ještě hůř, když dostal Fojtík trest 5 plus do konce utkání a po něm si šel odpočinout Čintala, ale hosté oslabení zvládli bez úhony a šlo se do kabin za dvoubrankové ztráty.

Do druhé třetiny kopřivničtí hráči, měli jasný úkol dostat se do hry a podle toho to na ledě vypadalo, zkoušeli hrát aktivně a bylo k vidění pár zajímavých šancí zavánějící góly. Bohužel, diváci kterých přišlo velmi málo vidělo třetí zářez Techniky. Grünwald se motal za brankou Jana Unzeitiga a po objetí brány vstřelil branku ke vzdálenější tyči. Tady obrana velice zaspala a nepomohla brankáři a už pomalu nebylo co řešit – 3:0. Za 280 vteřin to byl zcela vážný stav, když se opět po chybách hostujících hráčů prosazují vysokoškoláci počtvrté a Unzeitig se musel poroučet z branky a nahradil jej René Fendrich. Pohotovou střelou jej propálil Stehlík po přihrávce Švaňhála – 4:0. Přicházely světlé okamžiky a branka v bílých dresech byla doslova na spadnutí a taky se tak stává. Kopřivničtí zlepšenou hrou dotírala na skvělého Josefa Nováka, ale přece jenom kapituloval v přesilové hře když tváří v tvář Martinovi Kabeláčovi nestačil na jeho střelu pod lapačku – 4:1. Do konce třetiny mohlo být veseleji, když jeli Poruba s Tomáškem sami na gólmana Nováka, ale luxusní šanci nevyužívají.

Do závěrečné třetiny se šlo s pokusem ještě něco vymyslet, jenže po faulu Merendy se odehrávalo trestné střílení, ale Fendrich v klidu chytá. Dále bylo k vidění hodně vyloučení a dokonce přesilová hra 5 na 3, ale branku dává už jen domácí Peter Bustin, když se po nevyhození puku před bránou Fendricha, který něvěděl kde se puk nachází, nejlépe zorientuje a doklepává touš za brankovou čáru – 5:1. Závěr byla už jen velká křeč a nic kloudného se neodehrálo ani na jedné straně. Body tak zůstávají všechny v Brně.

Nyní čeká kopřivnické borce opět venkovní zápas tentokrát v Porubě, utkání se odehraje ve sváteční den 17. listopadu od 17. hodin.

Branky a nahrávky: 4. Bustin (Stehlík), 6. Boček (Čtvrtníček), 25. Grünwald (Florek, Buhaj), 29. Stehlík (Šváňhal), 53. Bustin (Šváňhal, Stehlík) – 33. Kabeláč (Tomášek, Poruba)

Rozhodčí: Král – Otáhal, Čelechovský

Vyloučení: 6:7 navíc Fojtík (KOP) 5+OK, Kofroň 10 min.
Průběh zápasu: 4:0, 4:1, 5:1
Střely na bránu: 37:38

HC Technika Brno: Novák – Švejda, Kaluža, Odehnal, Štancl, Šidák, Fišera, Cívka, Vlček – Brzobohatý, Bustin, Stehlík (C), Benýšek (A), Buhaj, Boček (A), Čtvrtníček, Šváňhal, Florek, Grünwald, Medek, Nováček. Trenér: Roman Kaňkovský

HC Kopřivnice: Unzeitig (od. 29. Fendrich) – Fojtík, Hoďa, Krutil, Teper, Čintala, Marek (A), Merenda – Kofroň, Pěnčík, Poruba, Sluštík (A), Vyčesaný, Bartošák, Kabeláč, Tomášek (C), Červenka. Trenér: Václav Slabý

Ohlasy Trenérů:

Václav Slabý: (trenér HC Kopřivnice): Přijeli jsme na vánoční nákup a ten jsme tady dostali, Technika nám nadělila a soupeři mohu jen pogratulovat k vítězství. My jsme si hned po zápase něco řekli a od toho se budeme odrážet jak pojedeme dál. Já nemám co hodnotit, protože tady není co hodnotit.

zaznamenal Michal Polášek

Momentky ligového zápasu HC Kopřivnice - Technika Brno Momentky ligového zápasu HC Kopřivnice - Technika Brno Momentky ligového zápasu HC Kopřivnice - Technika Brno
  Momentky ligového zápasu HC Kopřivnice - Technika Brno

Vse 40 201:90 109