HK Ďáblové Nový Jičín - HC TATRA Kopřivnice

Logo HK Nový Jičín Logo HC Tatra Kopřivnice Plný počet bodů z posledního derby

HK Ďáblové Nový Jičín - HC TATRA Kopřivnice 2:5
(0:3, 0:0, 2:2)

Tatrováci zajížděli naposledy v základní části na led Nového Jičína, kde zněl jasný úkol. Udolat Ďábly za tři body, což se nakonec povedlo. Hlavně v první třetině bylo zaděláno na bodový zisk, když během šesti minut aktivní hrou odskočili zaslouženě na tři brankový rozdíl, který nakonec vydržel do poloviny poslední třetiny. Tam přidal Červenka čtvrtou branku a o bodech bylo takřka rozhodnuto. Drama se ještě schylovalo, když o tři minuty poté domácí hráči poprvé prosadili a snížili na rozdíl tři branek. V zápase, kde tatrováci odehráli celkem jednu třetinu v oslabení, přidal pátou trefu do prázdné brány Vyčesaný, ale poslední slovo měli pouhou půl minutu před koncem zápasu domácí hráči.

Utkání začalo brzkým vyloučením kopřivnického hráče a Ďáblové si nevěděli rady s kopřivnickou obranou, takže po několika pokusech nepřišla žádná nebezpečná střela. Hosté přidávali na rychlosti a v osmé minutě se dostali zaslouženě do vedení když zmatky v obraně bravůrně trestali tatrováci. Michal Vyčesaný dorážel puk do klece, kdy nejprve pálil Martin Tomášek a pro Vyčesaného nebyl problém umístit puk do sítě – 0:1. Kopřivničtí hráči byli po brance mnohem aktivnějším mužstvem a z tlaku přidali brzy další gól. Po závaru před bránou Ďáblů Martin Tomášek přízemní střelou po dobré nahrávce Davida Stříže dal druhou branku Tatry – 0:2. Domácí hráči dostali mnohem lepší příležitost je skórování, když měli k dispozici přesilovou hru pět na tři, ale opět se vyznamenal brankář Hromada a velká neschopnost hráčů v bílých dresech. Tu hosté obstojně zvládli a po hrubici v obraně domácích se do koncovky dostal Adam Červenka a sám na brankáře šanci využil střelou nad lapačku – 0:3.

Druhá třetina měla již vyrovnanější průběh a do velmi dobré šance se dostal Adam Červenka, ale jeho pokus byl mířen těsně vedle tyče. Poté se hra více přesměrovala před Hromadu v bráně Tatry, ale nepodařilo se jim nic kloudného vymyslet. Hra se v průběhu třetiny občas přelévala, kdy pasáže se byly chvílemi na hostující straně a některé na opačné. Branky se diváci nedočkali.

V poslední třetině se již opět začali činit střelci. Padly v ní ještě čtyři branky. Ve 45. Minutě se přes dva obránce dostal Adam Červenka, který svou druhou brankou večera ještě více nasměroval Tatru za třemi body, když hezky prostřelil Bechného – 0:4. Jičínští se nechtěli vzdát a několika dobrými pokusy pálili na Hromadu. Ten několikrát podržel hosty od kapitulování. Těsně po návratu jednoho z hráčů Tatry ale přece jen domácí korigují stav na rozdíl tři branek, když se bezprostředně před Hromadou prosazuje nad lapačku Adam Uhlár – 1:4. V polovině poslední třetiny už poněkolikáté v zápase ujel Adam Červenka, ale hattrick mu dnes nebyl souzen. Následovalo několik dalších vyloučení na obou stranách, ale branky padaly až v samotném závěru utkání. Ďáblové chtěli na jediný gól zareagovat a přidat druhý, pokusem o power play, ale jejich pokus se jim nevyplatil. Brankář Hromada vyhazuje puk, kde se jej nahozením o mantinel pokusil dostat do brány Michal Vyčesaný a jeho pokus byl nakonec úspěšný i přes protesty soupeře – 1:5. Přesně za další minutu přišla ještě korekce výsledku, ale to již nic nezměnilo na to, kam poputují tři body. Co to tedy znamená? Vzhledem k výhře Bobrů nad Porubou se nadále tatrováci drží na šestém místě tabulky se ztrátou dvou bodů. Zbývá odehrát poslední utkání na domácím ledě ve středu 28. února s lídrem tabulky Porubou.

Branky a nahrávky: 48. Uhlár (Pecha), 60. Kafka – 8. Vyčesaný (Tomášek), 10. Tomášek (Stříž, Gola), 14. Červenka, 45. Červenka, 59. Vyčesaný (Hromada)

Rozhodčí: Markovský– Rychlý, Vengřín

Vyloučení: 4:9 navíc Pěnčík (KOP) 2+10 úder do oblasti hlavy a krku, Hromada (KOP) 10 nesp. chování.
V oslabení: 0:0
Průběh utkání: 0:4, 1:4, 1:5, 2:5

HK Ďáblové Nový Jičín: Bechný – Adamík, Már, Hruška, Metelka, Foltýn, Janiczek, Krupa, Pecha, Málek, Motloch, Kafka, Chvostek, Hilšer, Gebauer, Palička, Sonnek, Slovák, Uhlár

HC TATRA Kopřivnice: Hromada – Heinzl, Stříž, Marek, Krutil, Bail, Fojtík - Červenka, Pargač, Tomášek, Vyčesaný, Hrubý, Mach, (33.)Suchý, Pěnčík, Kofroň, Gola

Ohlasy trenérů:

Jaroslav Kofroň (HC Kopřivnice): První třetina byla v naší réžii. Od druhé se hra vyrovnala a chvílemi nás Nový Jičín i přehrával. Ve třetí jsme si už náskok pohlídali. Hráli jsme obětavě v obraně a podržel nás gólman. Jen těch vyloučení bylo opět moc. Děkuji fanouškům, že nám vytvořili domácí prostředí.

ŽnS 22 104:62 48
 MoB 21 70:49 45