HK Nový Jičín - HC Tatra Kopřivnice

Logo HK Nový JičínLogo HC Tatra KopřivniceV derby v Novém Jičíně po slibném začátku bez bodů

HK Nový Jičín – HC Kopřivnice 5:2 (0:1, 1:1, 4:0)

Kopřivnice zavítala do nedalekého Nového Jičína a většinu zápasu měla pod kontrolou a ve své moci a přesto odešla poražena poměrně krutým výsledkem. V první třetině se tatrováci dostali do vedení brankou Poruby a po dvou třetinách stále vedli jednobrankovým rozdílem. V poslední části přišel totální kolaps a Ďáblové během čtyř minut otáčejí skóre a výhru již ze svých hokejek nepustili, přidali ještě dvě trefy a všechny body zůstaly v Novém Jičíně.

Zápas začal pro tatrováky slibně, když si vypracovali několik dobrých příležitostí. Tlak se postupně zvyšoval a přišla první branková situace. V sedmé minutě z pravé strany ujel Martin Tomášek prodral se až k brankáři Slovákovi, předhodil puk na volného Jana Porubu a ten neměl problém uklidit puk do brány – 0:1. Branka hostů ještě více nakopla a Slovák se měl v brance co ohánět. I domácí ďáblové občas vystrkovali své růžky a ke srovnání měli šanci, když Bednář svému spoluhráči hezky nahrál, ale Fendrich uhájil čisté konto. V 17 minutě se mohli přece jen radovat domácí, když měli k dispozici trestné střílení, ale Fendrich si s tím bravůrně poradil.

Do druhé periody si hosté přinesli jednobrankový náskok a chtěli přidat další branky. Šancí měli vcelku dost, uzamkli se v útočném pásmu a byla jen otázka času, kdy přijde další branka, ale Slovák si vedl celou dobu náramně. Drží své mužstvo. V čase 32:38 však bylo srovnáno. Po špatné rozehrávce v útočném pásmu hostů se k puku dostali domácí hráči a vyslali Bednáře do samostatného úniku, nejprve střelil levou tyč Fendrichovy branky, ale svou setrvačností se odrazil puk od jeho nohy se došoural za brankovou čáru. Byl to vcelku smolný gól, ale platí – 1:1. Po tomto gólu domácí hráči ožili a hnali se za další brankou. Branku, ale dávají tatrováci. Ve 38 minutě po střele Michala Krutila od modré čáry šikovně tečoval puk před Slovákem Dominik Suchý a trefuje levou šibenici – 1:2. Tak i skončila druhá třetina.

Poslední tercie byla jako z hororu. Z kraje třetiny nic nenasvědčovalo tomu, že se roztrhne gólový pytel. Kopřivnice vcelku kontrolovala hru, měla stále více ze hry a utvářela si tlak a šance. Paradoxně se radovali nakonec domácí, když se jim podařilo ve 47 minutě srovnat skóre. Autorem byl Gebauer, který doklepl puk do sítě po přihrávce Zedníka – 2:2. Uběhly tři minuty a hráči v modrých dresech přidávají další branku. Motloch osamocen před brankářem Fendrichem otáčí skóre na stranu domácích – 3:2. Kopřivničtí najednou značně opaření se nažili co nejdříve s nepříznivým průběhem něco udělat a drali se hlava nehlava do útoku. K dispozici měli i přesilovou hru, kterou bohužel nevyužili. Domácí stále držel Slovák. Čas utíkal a novojičínští dali tatrovákům v závěru knockout v přesilovce. Gebauer dává svůj druhý gól večera, obelstil Fendricha a pojišťuje výsledek  – 4:2. Zmar hostů byl korunován pátým gólem do prázdné brány zásluhou Sonneka. David Stříž se marně snažil puk vyrazit, ale jeho ruky byly krátké. Hokej se hraje na góly a konečný výsledek je tedy 5:2 pro domácí ďábly, kteří udělili tatrovákům lekci z produktivity. Suma sumárum druhý venkovní zápas a opět bez bodu.

Branky a nahrávky: 33. Bednář (Motloch), 47. Gebauer (Zedník), 51. Motloch, 59. Gebauer (Adamík, Zedník), 60. Sonnek – 7. Poruba (Tomášek, Merenda), 38. Suchý ( Fojtík, Krutil)

Rozhodčí: Markovský - Novák, Šimčík

Vyloučení: 5:3 navíc Hruška (NJ) 10 min za nesportovní chování
Průběh zápasu: 0:1, 1:1, 1:2, 5:2