HK Nový Jičín - HC TATRA Kopřivnice

19. kolo II. liga skupina východ

Logo HK Nový Jičín Logo HC Tatra KopřivniceNa Nový Jičín jsme byli i potřetí krátcí

HK Nový Jičín - HC TATRA Kopřivnice 4:2 (1:1, 1:1, 2:0)

Kopřivnice zajížděla k předehrávanému utkání do Nového Jičína a fanoušci obou mužstev se rozhodně nenudili a viděli vcelku dobrý hokej. Ďáblové celý zápas ani jednou neprohrávali, ale ve vyrovnaném zápase byli šťastnějším mužstvem. První dvě třetiny skončily vždy nerozhodně 1:1 a rozhodla až třetí třetina, když nejprve z jejího začátku trestali chybu jednoho z hráčů Kopřivnice a zpečetění výsledku do prázdné brány v samém závěru. Konec zápasu okořenilo několik boxerských vložek, ale po rozdání trestů se na stavu již nic neměnilo.Tatrováčtí hoši prohráli i třetí vzájemný duel a skončila série vítězných utkání v řadě.

Kopřivnický tým byl ihned po úvodním buly oslaben, ale domácím přesilovka příliš nevyšla. Branky se Ďáblové dočkali poměrně brzy. V páté minutě se usídlili hráči v modrých dresech v pásmu a po Málkově nahrávce mezi kruhy pálil obránce David Janiczek a jeho střela šla přesně nad vyrážečku za přispění tyče do sítě Petra Hromady – 1:0. Na obou stranách probíhal velký boj a ve svižném tempu. Také hostující tým, ale disponoval velmi nebezpečnými zbraněmi. Velmi dobře hrající Jan Poruba prosvištěl v nájezdu až k brankáři Slovákovi, ale ten jej vychytal. Vyrovnávající branka přišla po důrazu v brankovém prostoru. Vybojovaný puk za bránou, od Tomáška s Porubou se dostal před Slováka a Martin Tomášek jej ve skrumáži dostal po ledě za bezmocného brankáře – 1:1.

Ve druhé periodě se obě mužstva chtěla prosadit a šance byly na obou stranách. Další branku diváci viděli ve dvacáté čtvrté minutě na straně Nového Jičína, kde se nepodařilo vyhodit puk po závaru v hostujícím území. Motloch vybojoval puk u pravého mantinelu a přihrál na Dominika Kafku, který mezi betony nikým netísněn prostřelil Hromadu – 2:1. Hrál se zajímavý hokej a za pět minut od druhého domácího gólu přišlo zasloužené vyrovnání. Z čistého nebe obral o puk domácího hráče mladík Radim Štěpánek a prosmykl se kolem mantinelu, až ke Slovákovi a pod víko mu nedal sebemenší šanci – 2:2. Pět minut před se po závaru před brankou Tatry mohli Ďáblové dostat opět do vedení, ale Hromadův semafor byl ukázkový.

Ve třetí třetině padla v podstatě vítězná branka brzy a opět do sítě Petra Hromady. Po chybě jedno z hráčů Tatry, který namazal puk domácímu hráči a po hezké akci se jim puk nakonec s vypěním všech sil  dokázalo dostat z hole Robina Gebauera za Hromadu – 3:2. Kopřivničtí hráli po chvíli hru v početní převaze, ale nic z ní nevytěžili. Na druhé straně, měli domácí dvě přesilovky a tatrováci se zdárně ubránili. Proběhlo několik závarů a více se oháněl Hromada, který ve 49 minutě likvidoval šanci domácích hráčů za přispěním spoluhráčů před dalším gólem. Hra se hodně přiostřila a rozhodčí rozdával tresty někdy až nesmyslné, a ty které opravdu byly, zůstaly neodpískané. Kopřivničané se nechtěli smířit se stávajícím stavem, ale pokusy byly marné, ač šancí bylo dost. Závěr byl opět hektický a nevole za několik špatně posouzených situací ze strany mužů v pruhovaném dopadla tak, že padaly vysoké tresty za protesty několika kopřivnických hráčů. A místo hokeje to vypadalo jako na Divokém Západě, kde se nejprve poprali Sluštík s Běhalem. Když se konečně začalo hrát, novojičínští přidali potvrzující branku do prázdně klece i trochu kontroverzně a nesportovně z hole Dominika Kafky – 4:2. Ihned po buly přišla další bitka mezi Fojtíkem a Tomečkem, což bylo vyústění všech sporných a oddiskutovatelných situací na hřišti. Kopřivnice prohrává i třetí duel s tímto soupeřem a zůstává do sobotního večera na páté příčce tabulky a nyní jej čeká týdenní volno.

Branky a nahrávky: 5. Janiczek ( Málek, Zedník), 24. Kafka (Motloch), 42. Gebauer (Zedník, Málek), 60. Kafka – 19. Tomášek (Poruba), 29. Štěpánek

Rozhodčí: Šudoma - Blaha, Goňa

Vyloučení: 7:9 navíc Kafka (NJI) 10 min. nesp. chování – Tomášek 10 min. nesp. chování, Fojtík 10 min. hrubost (KOP)
Využití: 0:0
Oslabení: 0:0
Průběh zápasu: 1:1, 1:1, 2:1, 2:2, 4:2
Střely na bránu: :
Diváci: 800

HK Nový Jičín: Slovák - Adamík, Běhal, Hruška, Matyáš, Tomeček, Janiczek, Metelka - Málek, Motloch, Kafka Chvostek, Kratochvíl, Gebauer, Kocián, Zedník, Irgl, Slovák II

HC Kopřivnice: Hromada - Štěpánek, Heinz, Stříž, Marek, Bail, Fojtík - Poruba, Tomášek, Vyčesaný, Hrubý, Sluštík, Mach, Suchý, Bartošák, Kofroň, Gola

Ohlasy trenérů:

Jaroslav Kofroň (HC TATRA Kopřivnice): Bylo to vyrovnané utkání. Bohužel na začátku třetí třetiny přišla chyba, na kterou jsme  již nedokázali dopovědět. Myslím si, že bod jsme si zasloužili.