HK Nový Jičín - HC TATRA Kopřivnice

33. kolo II. liga skupina východ

Logo HK Nový Jičín Logo HC Tatra Kopřivnice První body z ledu Nového Jičína a opět třibrankový Tomášek


HK Ďáblové Nový Jičín - HC TATRA Kopřivnice 3:4sn 
(2:1, 0:1, 1:1 - 0:0)

Páté derby se odehrálo potřetí v Novém Jičíně a do gólového vedení se dostali v desáté minutě Tatrováci, když se z dorážky prosadil Tomášek. Ďáblové se brzy vzchopili a skóre otočili ve svůj prospěch. Ve druhé periodě se Kopřivnice dokázala podruhé prosadit a stav srovnala. Do závěrečné třetiny šly obě mužstva s vidinou vstřelit, alespoň o jednu branku více než soupeř. Nakonec padly dvě po jedné na každé straně. Nejdříve se prosadili domácí hráči ve dvojnásobné početní výhodě a necelé tři minuty před sirénou oznamující konec třetí periody zaslouženě srovnal z další přesilovky Martin Tomášek. Obě mužstva tak šly do prodloužení, ale i tam se nerozhodlo o bonusovém druhém bodu. V nájezdech si bravůrně vedli tatrováci a vítěznou trefu a druhý bod do tabulky zařídil podruhé po sobě tři golový Martin Tomášek.

Kopřivnice začala zápas aktivně a několikrát nebezpečně zahrozili před brankářem Slovákem. Na první branku se čekalo do poloviny třetiny, když v čase 9:40 se z dorážky prosadil Martin Tomášek. Mladý obránce v dresu Kopřivnice Štěpánek pálil na Slováka, ale na dorážku Tomáška již byl krátký - 0:1. Kopřivnice hrála poté oslabena o jednoho hráče, ale Ďáblové si žádnou šanci nevytvořili. Tatrováci i přes snahu bohužel chybovali. Domácí dokázali využít chyb a zmatků v obraně a brankový krok srovnali. Hromada se snažil zlikvidovat střelu, jenže puk neměl pod kontrolou a Robin Gebauer jej doklepl do odkryté brány 1:1. Neutekly ani tři minuty a Nový Jičín otáčí stav zápasu. Hezká souhra mladíků Nového Jičína vedla ke skórování. Palacký našel před bránou volného Miroslava Krupu, který po zemi pohodlně dopravil puk za brankovou čáru - 2:1. 

Tatrováci se od začátku druhé třetiny snažili vyrovnat a v páté minutě se to podařilo Dominiku Suchému, který se z dorážky nemýlil - 2:2. Do konce druhé třetiny se hrál vyrovnaný boj, kde branka nepadla. 

V poslední třetině přišlo několik vyloučení i diskutabilních. Novému Jičínu se ve dvojnásobném vyloučení Tatry podařilo opět odskočit ve skóre. Zasloužil se o něho svým druhým gólem večera Robin Gebauer - 3:2. Hráči v modrých dresech s logem automobilky na prsou nechtěli za každou cenu vzdát a pouhé tři minuty před koncem přišlo zasloužené vyrovnání. Kopřivničtí hráli přesilovku a vyzkoušeli zároveň i hru bez brankáře a tento záměr se vyplatil. Dalším dvoubrankovým střelcem večera se stal Martin Tomášek - 3:3. V poslední minutě základní hrací doby měl dobrou šanci Gebauer, ale nabídnutou šanci nevyužil. 

Následovat tak muselo prodloužení a nejblíže ke skórování byl obránce Stříž. Rozhodnout tak musely až samostatné nájezdy. Tam se podařilo skórovat dvěma střelcům ze základní hrací doby Tomáškovi a Suchému. Jelikož Ďáblové na Petra Hromadu ani jednou nenašli recept, druhý bonusový bod zaslouženě berou tatrováci, kteří vítězí poprvé v sezoně nad ďábly a lehce stahují bodový deficit na páté Valašské Meziříčí. 

Branky a nahrávky: 15. Gebauer (Málek), 17. Krupa (Irgl, Palacký), 49. Gebauer (Kocián, Uhlár) – 10. Tomášek (Štěpánek), 24. Suchý (Stříž, Štěpánek), 57. Tomášek (Stříž, Vyčesaný), rozh. náj. Tomášek

Rozhodčí: Vaněk – Rožánek, Konvička

Vyloučení: 3:4
Využití: 1:1
V oslabení: 0:0
Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2,
Diváci: 619

HK Ďáblové Nový Jičín: Slovák – Adamík, Már, Běhal, Hruška, Metelka, Tomeček, Janiczek, Palacký, Krupa, Pecha, Málek, Kafka, Chvostek, Palička, Gebauer, Kocián, Irgl, Podleaha, Sonnek, Uhlár

HC TATRA Kopřivnice: Hromada – Štěpánek, Stříž, Marek (A), Krutil, Mrowiec, Bail – Červenka, Tomášek, Vyčesaný, Hrubý, Sluštík (C), Mach, Suchý, Kofroň, Gola

Ohlasy trenérů:

Jaroslav Kofroň (HC Kopřivnice): Začátek derby nám vyšel podle představ. Vstřelili jsme branku a měli jsme i další šance. Pak jsme udělali nesmyslné chyby a domácí celek šel do vedení. Druhá třetině byla vyrovnaná, ale nám se podařilo vyrovnat. Ve třetí  třetině jsme inkasovali branku v oslabení 5 proti 3, na kterou jsme odpověděli brankou při hře bez brankáře. V prodloužení jsme sahali po vítězství, ale naše výhra přišla až po samostatných nájezdech. Podle mě, bod navíc máme zaslouženě. Děkuji skvělým fanouškům.

 

Kalendář akcí a výsledků

Najdete nás na FB

Nepřehlédněte

2019 - 2020


Led bude 12.8. 2019 v 6.00 hod
 
Logo Pojď hrát hokej logo MSK logo MŠMT Nábor ISMM Production & Business Cooperation s.r.o. logo NIMDA Logo FAVEA a.s. Logo Elektropohony Logo Deviro Logo Porgest Logo Komterm Logo TGS Logo Penzión p. B. Horou Logo Robinson logobg logo Profi Credit logo Pro Leasing s.r.o. logo Pavel Sedlák logo CCM
logo Schindler logo Bortel
logohc

Kdo je online

2 hosté

Přihlášení


Zapomenuté heslo
.