33. kolo II. liga skupina východ

Logo HK Nový Jičín Logo HC Tatra Kopřivnice První body z ledu Nového Jičína a opět třibrankový Tomášek

HK Ďáblové Nový Jičín - HC TATRA Kopřivnice 3:4sn
(2:1, 0:1, 1:1 - 0:0)

Páté derby se odehrálo potřetí v Novém Jičíně a do gólového vedení se dostali v desáté minutě Tatrováci, když se z dorážky prosadil Tomášek. Ďáblové se brzy vzchopili a skóre otočili ve svůj prospěch. Ve druhé periodě se Kopřivnice dokázala podruhé prosadit a stav srovnala. Do závěrečné třetiny šly obě mužstva s vidinou vstřelit, alespoň o jednu branku více než soupeř. Nakonec padly dvě po jedné na každé straně. Nejdříve se prosadili domácí hráči ve dvojnásobné početní výhodě a necelé tři minuty před sirénou oznamující konec třetí periody zaslouženě srovnal z další přesilovky Martin Tomášek. Obě mužstva tak šly do prodloužení, ale i tam se nerozhodlo o bonusovém druhém bodu. V nájezdech si bravůrně vedli tatrováci a vítěznou trefu a druhý bod do tabulky zařídil podruhé po sobě tři golový Martin Tomášek.

Kopřivnice začala zápas aktivně a několikrát nebezpečně zahrozili před brankářem Slovákem. Na první branku se čekalo do poloviny třetiny, když v čase 9:40 se z dorážky prosadil Martin Tomášek. Mladý obránce v dresu Kopřivnice Štěpánek pálil na Slováka, ale na dorážku Tomáška již byl krátký - 0:1. Kopřivnice hrála poté oslabena o jednoho hráče, ale Ďáblové si žádnou šanci nevytvořili. Tatrováci i přes snahu bohužel chybovali. Domácí dokázali využít chyb a zmatků v obraně a brankový krok srovnali. Hromada se snažil zlikvidovat střelu, jenže puk neměl pod kontrolou a Robin Gebauer jej doklepl do odkryté brány 1:1. Neutekly ani tři minuty a Nový Jičín otáčí stav zápasu. Hezká souhra mladíků Nového Jičína vedla ke skórování. Palacký našel před bránou volného Miroslava Krupu, který po zemi pohodlně dopravil puk za brankovou čáru - 2:1.

Tatrováci se od začátku druhé třetiny snažili vyrovnat a v páté minutě se to podařilo Dominiku Suchému, který se z dorážky nemýlil - 2:2. Do konce druhé třetiny se hrál vyrovnaný boj, kde branka nepadla.

V poslední třetině přišlo několik vyloučení i diskutabilních. Novému Jičínu se ve dvojnásobném vyloučení Tatry podařilo opět odskočit ve skóre. Zasloužil se o něho svým druhým gólem večera Robin Gebauer - 3:2. Hráči v modrých dresech s logem automobilky na prsou nechtěli za každou cenu vzdát a pouhé tři minuty před koncem přišlo zasloužené vyrovnání. Kopřivničtí hráli přesilovku a vyzkoušeli zároveň i hru bez brankáře a tento záměr se vyplatil. Dalším dvoubrankovým střelcem večera se stal Martin Tomášek - 3:3. V poslední minutě základní hrací doby měl dobrou šanci Gebauer, ale nabídnutou šanci nevyužil.

Následovat tak muselo prodloužení a nejblíže ke skórování byl obránce Stříž. Rozhodnout tak musely až samostatné nájezdy. Tam se podařilo skórovat dvěma střelcům ze základní hrací doby Tomáškovi a Suchému. Jelikož Ďáblové na Petra Hromadu ani jednou nenašli recept, druhý bonusový bod zaslouženě berou tatrováci, kteří vítězí poprvé v sezoně nad ďábly a lehce stahují bodový deficit na páté Valašské Meziříčí.

Branky a nahrávky: 15. Gebauer (Málek), 17. Krupa (Irgl, Palacký), 49. Gebauer (Kocián, Uhlár) – 10. Tomášek (Štěpánek), 24. Suchý (Stříž, Štěpánek), 57. Tomášek (Stříž, Vyčesaný), rozh. náj. Tomášek

Rozhodčí: Vaněk – Rožánek, Konvička

Vyloučení: 3:4
Využití: 1:1
V oslabení: 0:0
Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2,
Diváci: 619

HK Ďáblové Nový Jičín: Slovák – Adamík, Már, Běhal, Hruška, Metelka, Tomeček, Janiczek, Palacký, Krupa, Pecha, Málek, Kafka, Chvostek, Palička, Gebauer, Kocián, Irgl, Podleaha, Sonnek, Uhlár

HC TATRA Kopřivnice: Hromada – Štěpánek, Stříž, Marek (A), Krutil, Mrowiec, Bail – Červenka, Tomášek, Vyčesaný, Hrubý, Sluštík (C), Mach, Suchý, Kofroň, Gola

Ohlasy trenérů:

Jaroslav Kofroň (HC Kopřivnice): Začátek derby nám vyšel podle představ. Vstřelili jsme branku a měli jsme i další šance. Pak jsme udělali nesmyslné chyby a domácí celek šel do vedení. Druhá třetině byla vyrovnaná, ale nám se podařilo vyrovnat. Ve třetí  třetině jsme inkasovali branku v oslabení 5 proti 3, na kterou jsme odpověděli brankou při hře bez brankáře. V prodloužení jsme sahali po vítězství, ale naše výhra přišla až po samostatných nájezdech. Podle mě, bod navíc máme zaslouženě. Děkuji skvělým fanouškům.