HC Draci Šumperk - HC Kopřivnice

16. kolo II. liga skupina východ

V boji o střed tabulky jsme tentokrát venku uspěli a Draci dostali naloženo

HC Draci Šumperk – HC Kopřivnice 1:6 (0:2, 1:1, 0:3)

Tohle byl skvěle zvládnutý a povedený zápas, v boji s Draky ze Šumperku. Se sousedy v tabulce rozhodl již samotný úvod zápasu ve kterém kopřivničtí vstřelili dvě branky díky Bartošáka a Poruby. Ve druhé třetině navrátilec do služeb Kopřivnice Ollender přidal třetí zářez do Dračí klece a o pět minut na to snížil Vachutka. Poslední část zápasu už byla křečovitá pro domácí a samotný závěr patřil zcela jasně hráčům v bílých dresech, když se postupně trefili dvakrát kapitán Tomášek a Hoďa. Kopřivničtí rozdrtili Šumperk a zcela po zásluze si odvážejí z podhůří Jeseníků tři body a díky této výhře se dostali na čtvrté místo druholigové tabulky.

Hostům se povedl vstup do sobotního zápasu parádně. Kopřivnická aktivita přinesla brzy své ovoce. Ve druhé minutě rozehrál Miroslav Marek puk z obrany na Daniela Spratka, který vyslal do jízdy Reného Bartošáka a z mezikruží otevírá skóre – 0:1. Tento svav vydržel jen 80 vteřin a hosté dávají další zásah do Zavadilovy klece. Kopřivničtí motali šumperskou obranu zásluhou Ollendera s Porubou a druhý jmenovaný pálil z prostoru práveho kruhu přes obránce a Zavadil na puk již nestačil zareagovat – 0:2. Draci po studené sprše marně hledali plán jak přelstít skvěle chytajícího Jana Unzeitiga, který zlikvidoval zajimavé pokusy.

Druhá třetina se nesla v duchu té první a již ve 25. minutě po vyloučení Navrátila kopřivničtí přidávají další trefu. Po krásné souhře Kapitána Tomáška s Porubou za brankou domácích a následnou přihrávkou na osamoceného Samuela Ollendera pro kterého již nebyl problém uklidit puk do sítě – 0:3. Po čtyřech minutách se prosazují i domácí draci. Přímočará akce z protiútoku a na jejím konci stál Vachutka na kterého již zívala odkrytá branka – 1:3. Ještě hůř mohlo být po vyloučení Ollendera za vyšší trest za nebezpečnou hru vysokou holí. Tu, ale kopřivničtí zvládli skvěle a tady se zřejmě lámal chleba. Do konce třetiny si v pohodě hrající hráči v bílých dresech udrželi dvoubrankový náskok.

Do třetí periody se čekal mohutný nápor domácí dračí družiny, zkusit s nepříznivým stavem něco udělat, ale realita byla zcela jiná. Takticky skvěle zvládnutá část a ještě tři branky v Zavadilově síti. Kopřivničtí neomylně směřovali za vítězstvím, když ve 56. minutě Poruba vybojoval za brankou puk a nahrál na Ollendera a skrz obránce přihrává na osamoceného Tomáška který pod víko dává čtvrtou kopřivnickou branku – 1:4. Tohle nebylo ještě vše když totální destrukci hostů zařídilo opět trio Poruba Ollender a kapitán Martin Tomášek. Po levé straně se do pasma vřítil Poruba, který před bránu krásně dal přihrávku na dojíždejícího Ollendera, ale jeho pokus Zavadil vyráží. Puku se opět zhostil Ollender a do jízdy přihrál Tomáškovi, který se dotíral před brankou a davá mezi nohy padajícího Zavadila pátý úspěch – 1:5. Pouhá minuta do konce přinesla ještě jednu trefu do dračí klece a po opravdu krásné akci se trefuje obránce David Hoďa – 1:6.

Kopřivničtí rozdrtili Draky a nyní se musí připravit na favorita ligy VHK Vsetín.

Branky a nahrávky: 30. Vachutka (Matějka, Vymazal) – 2. Bartošák (Spratek, Marek), 4. Poruba (Ollender), 25. Ollender (Poruba, Tomášek), 56. Tomášek (Ollender, Poruba), 58. Tomášek (Ollender, Poruba), 59. Hoďa (Poruba, Ollender)

Rozhodčí: Kašík – Bubela, Zedník

Vyloučení: 2:4 navíc Marek (KOP) 10 minut osobní trest.
Využití: 0:1
Oslabení: 0:0
Průběh zápasu: 0:3, 1:3, 1:6
Střely na bránu: 40:28
Diváci: 600

Draci Šumperk: Zavadil (Svoboda) – Drtil, Sedlák, Janota, Navrátil, Řezáč, Ďurkáč, Tomek – Matějka(C), Vymazal, Vachutka – Sedláček, Ostřanský, Novosad – Cink(A), Hroch, Fischer(A) – Langr, Brida Trenér: Aleš Flašar

HC Kopřivnice: Unzeitig (Fendrich) – Fojtík, Hoďa, Teper, Čintala, Marek(A), Merenda, Kowalczyk – Kofroň, Pěnčík, Poruba, Sluštík(A), Vyčesaný, Bartošák, Kabeláč, Tomášek(C), Spratek, Ollender, Červenka Trenér: Václav Slabý

Ohlasy Trenérů

Václav Slabý (trenér HC Kopřivnice): Utkání jsme zvládni perfektně, Šumperk má hodně kvalitní hráče a my jsme přijeli s něčím co jsme tady chtěli hrát a to jsme dodrželi celý zápas. Musím kluky pochválit, protože fantasticky hráli i za stavu tři jedna. Že jsme dali další tři branky je pěkné, ale myslím si, že jsme to zodpovědností a chutí do hry uhráli i na ty tři jedna