Jakub Mach

Jakub Mach 23 let

útočník HC Kopřivnice #21

Jakub Mach Jakub Mach dal v Hodoníně jednu ze čtyř branek a říká, že osmé místo není umístění na kterém by se mužstvo chtělo pohybovat. Chtěli bychom do pátého místa.

Kubo, odehráli jste letos poslední utkání v Hodoníně, jak by jsi ho zhodnotil?

V první třetině jsme zaostávali hlavně v pohybu a soupeř nám tak odskočil na rozdíl dvou branek. Postupem času se hra srovnala a nebyli jsme daleko od vyrovnání, ale udělali jsme pár chyb a Hodonín má dost kvalitní mužstvo na to, aby některé z nich potrestal. My se do gólových šancí taky dostali, ale soupeř jich proměnil více.

Opět to bylo bláznivé utkání, ve kterém padlo dost branek a hned v první minutě to bylo 1:1. Čekali jste takový úvod?

My hrajeme většinou taková bláznivá utkání. Umíme dát dost gólů, ale taky jich hodně dostáváme. Musíme hrát zodpovědněji, abychom tolik neinkasovali. Takový začátek jsme asi nečekali, chtěli jsme hrát jednoduše ze zabezpečené obrany, ale bohužel soupeř vstoupil do utkání s větším nasazením než my a hned v prvním střídání jsme inkasovali, což se nesmí stávat. První střídání udává tón dalšího vývoje třetiny a musí být daleko lepší.

V poslední třetině jsi snížil na rozdíl jedné branky. Jak jsi tuto situaci viděl?

Vytvořili jsme si tlak v útočné třetině a Ondra Sluštík ukázal svůj přehled a pěkně mě našel zadovkou zpoza brány, já už se jen snažil rychle zakončit a spadlo to do brány. Bohužel se nám pak ale nepodařilo vyrovnat.

Ukončili jste rok na osmém místě, ale ztráta na patě místo je pouhých pět bodů. Jak by jsi zhodnotil dosavadní sezónu?

Osmé místo není umístění, na kterém bychom se chtěli pohybovat. Naštěstí ta ztráta na vyšší pozice není tak velká. Máme na to být v tabulce výše, je ale třeba zlepšit hlavně herní zodpovědnost, abychom tak často zbytečně neinkasovali.

Z kraje nového roku máte tři soupeře, kteří jsou bodově těsně nad vámi. Jak se na ně připravíte?

Příprava bude v podstatě stejná jako na každé utkání, ale je třeba pak do těch zápasů vstoupit koncentrovaně, s nasazením, vyvarovat se individuálních chyb a proměňovat šance. Když to splníme, tak bychom ta utkání měli zvládnout. Budou pro nás důležitá, takže je třeba na to myslet.

V soutěži se dá porazit snad každého, o čemž jste se již přesvědčili a pro diváky je to zajímavé. Do kterého místa by jste se chtěli umístit?

Chtěli bychom se pohybovat alespoň na středu tabulky, k tomu bychom ale museli dodržovat věci, které máme. Když na nich zapracujeme, tak můžeme jít tabulkou nahoru.

A nějaký vzkaz pro fanoušky?

Určitě bych chtěl vyzdvihnout jejich fandění na tribunách i na venkovních zápasech, toho si hodně ceníme a za celý tým bych jim chtěl poděkovat za podporu a popřát hodně úspěchů a hlavně zdraví v novém roce.

zaznamenal Michal Polášek

Por 23 111:64 50

HK Nový Jičín

Snad to vyjde příště