Jiří Pargač

Fotografie - Jiří Pargáč - hráč HC TATRA Kopřivnice Musíme drakům ukázat, že v Kopřivnici není nic zadarmo

Jiří Pargač #17 útočník HC TATRA Kopřivnice

Sezóna 2017/18 23 zápasů, 18 bodů (7 branek + 11 asistencí)

Jirko, máte za sebou první utkání v Šumperku. Jak bys ho zhodnotil?

Nedokázali jsme vstřelit ani jednu branku, takže se mi to z pohledu útočníka nehodnotí lehce. Byli lepší větší část zápasu než my a dokázali proměnit své šance.

Dostat dvě branky v přesilovce je moc. Co vlastně rozhodlo zápas?

Tak vyplynulo to z toho, že jsme naši hru otevřeli a chtěli to utkání zlomit. Myslím si, že rozhodl začátek druhé třetiny, kdy jsme kontrolovali hru, ale bohužel jsme nedokázali proměnit šance, které jsme měli. Hlavní rozdíl byl v důrazu v před brankovém prostoru, který bychom měli určitě zlepšit.

Nedaří se vám tam střelecky již několik zápasů v řadě. Ani ty nejluxusnější šance jste neproměnili. Jak to zlepšit?

Tohle se těžko vysvětluje. Bohužel někdy se vám střelecky nedaří, ale určitě to není tím, že bychom byli ze soupeře frustrovaní. Zlepšit to musíme větším důrazem v před brankovém prostoru a lepším soustředěním se na tyto situace.

Všiml jsem si některých nesportovních až hereckých záležitostí hráčů soupeře. Jak to vnímáte vy hráči?

Přijde mi to až zarážející, že kapitán, který by měl být nějakou osobností týmu a reprezentovat jejich hru se chová takto. Ovšem všichni to víme, jak to je v zápasech s tímto soupeřem. Víc bych to nerozebíral.

Nyní se série stěhuje do Kopřivnice. Budete hrát jiný hokej?

Chceme všem ukázat, že v Kopřivnici není nic zadarmo a taky k tomu podle toho přistoupíme. Musíme zlepšit důraz a vyhrávat více osobních soubojů.

Dá se vůbec přes draky přejít?

Několikrát jsme v sezóně ukázali, že je umíme porazit. Pokud mám mluvit za tým, tak ano, určitě jsou hratelný soupeř. Věřím, že před domácím publikem podáme lepší výkon.

Co vzkázat fanouškům před domácím zápasem?

Budeme potřebovat vaši podporu víc, než kdy dříve. A taky víme, že naši fanoušci umí udělat nejlepší atmosféru v lize. Tak doufám, že nás budou hnát za vítězstvím a nedají nám jinou možnost, než soupeře porazit.

Sezóna 2018 - 2019

2 liga 4 skupiny