Kapitán mužů Jiří Pargač
Jiří Pargač #17 - útočník a kapitán HC TATRA Kopřivnice

Jirko, máte za sebou první ostrý zápas po vcelku vydařené přípravě. Výhra nad Šumperkem se cení. Jak jsi viděl zápas co by kapitán mužstva?

Myslím, že jsme se na letošní sezónu připravili zodpovědně. Ať už se to týká letní přípravy nebo když jsme začali na ledě. K dnešnímu zápasu bych řekl, že jsme si plnili, co jsme si řekli a co bychom letos chtěli hrát. A díky tomu jsme vyhráli. Měli jsme výpadek za stavu 6:3, kdy jsme soupeře pustili zbytečně do hry dvěma góly, ale rozhodující je výsledek a z toho se radujeme my.

Proti vám v bráně nastoupil od začátku utkání Adam Vrba. Bylo to pro vás jednodušší, když se znáte z působení v kopřivnickém týmu?

Neřekl bych jednodušší, ale tak za ty dva roky se nějak známe a víme, jaký Adam je. Myslím si, že je výborný gólman a o to víc nás může těšit jeho střídání.

Martin Tomášek coby asistent trenéra již nebude kapitánem a v takto mladém věku jsi kapitánem mužstva ty. Těší tě tato role?

Jsem moc rád, že jsem dostal důvěru a budu se snažit ji trenérům a klukům oplatit.

Velký pohyb se v kádru přes léto nekonal a kostra zůstala stejná. Jak vidíš sílu našeho mužstva?

Myslím, že letos bychom mohli některé lidi překvapit. Věříme si a máme dobrou partu. V týmu máme hlavně místní kluky, kteří jsou rádi, že hrají za Kopřivnici a mají k ní nějaký vztah a hrají to srdcem.

Ve středu nás čeká další domácí zápas a těžký kalibr. Drtiči z Hodonína pomýšlejí, během dvou let postoupit do WSM ligy. Jak se na toto utkání připravíte?

Určitě si řekneme, jak Hodonín hrál v předešlých letech. Trenéři nás upozorní na nějaké detaily a my budeme hrát hokej, který bychom chtěli hrát celou sezónu, takže se náš přístup moc nezmění.

Sezóna 2018 -2019

Muži