Muži mají jasný cíl - postup do II. ligy
Článek z KN:

Muži mají jasný cíl - postup do II. ligy

Snaha o návrat druhé hokejové ligy do Kopřivnice dostala počátkem nové sezony konkrétní podobu. Již v květnu byl zvolen nový výbor hokejového klubu Kopřivnice, jehož novým předsedou se stal Miroslav Kubátko. Zároveň začala spolupráce s firmou SkyPower s.r.o., která má záměr ve městě rozvíjet aktivity spojené s odpadovým hospodářstvím. Její jednatel Jaroslav Výborný byl předsedou HC Kopřivnice v 90. letech a nyní projevil zájem podílet se formou finančních příspěvků na činnosti místního hokeje. Spolupráce započala už v loňském soutěžním ročníku a nyní se obě strany dohodly na úzké spolupráci, kdy firma bude hlavním sponzorem kopřivnického hokeje. Do funkce manažera mužského týmu byl zvolen Jaroslav Hrubý, který byl v minulosti několikaletým předsedou klubu. „Do hokeje jsem se vrátil na žádost pana Výborného, který se bude letos významně finančně podílet na chodu hokejového dění v Kopřivnici. Do druhé ligy jsme chtěli už na konci loňské sezony, ale tehdy se náš požadavek u svazu nesetkal s pochopením. Letos si tedy chceme postup vybojovat svými výkony a já doufám, že uspějeme a uděláme radost všem příznivcům hokeje,“ popsal spolupráci s firmou SkyPower Hrubý a uvedl jako dalšího významného sponzora také Elektropohony Frenštát p. R.

Letní příprava kopřivnických hokejistů odstartovala v květnu a pokračovala i v červnu. Červenec byl pro hokejisty měsícem volna a druhá fáze přípravy pak začala 1. srpna. Nejprve probíhala na suchu, od 15. srpna poté na ledě. „Odehráli jsme v rámci přípravy i šest přátelských utkání. Tři zápasy s mužstvy krajského přeboru jsme s přehledem vyhráli, ve třech utkáních s druholigovými týmy jsme soupeři podlehli, ale nebylo to velkým rozdílem. Potenciál v našem družstvu je, kluci se jen musí sehrát,“ okomentoval přípravné období Hrubý. S vyššími ambicemi přišly i podstatné změny v kádru mužů. Podařilo se získat výraznou posilu do brány Tomáše Kozáka z Nového Jičína. Do obrany přišel Golasovský z Frýdku-Místku a novojičínští Pelikán a Chvostek. Útok pak posílí Macháček z Nového Jičína, Sluštík z Frýdku-Místku, Linduška z Jindřichova Hradce, Klečka z extraligového dorostu Vsetína a Rozsypka z Poruby. „Jednou z významných posil a také lákadlem pro kopřivnické fanoušky je Radek Bonk, se kterým jsme se dohodli na působení v týmu. Neodehraje však všechna utkání. Vždy bude záležet na vzájemné dohodě, do kterého zápasu zasáhne,“ prozradil Hrubý. Kromě těchto stálých posil se klub dohodl i s Novým Jičínem na střídavém startu jeho hráčů juniorské kategorie Ohery a Cabáka v kopřivnickém celku. Oba hokejisté v minulé sezoně, ač věkově patří do juniorů, nastupovali za druholigový mužský tým. Krajský přebor letos doznal několika inovací. Bude se hrát čtyřkolově bez play-off a vítěz postoupí do kvalifikace tří týmů o dvě postupová místa do druhé ligy. Další změnou je hrací den, kterým bude většinou sobota, pouze pár utkání se odehraje v jiném dnu. „V letošním ročníku se hokejisté představí v nových dresech a pro diváky máme na domácích zápasech připravené i přestávkové soutěže o zajímavé ceny,“ závěrem láká k návštěvě kopřivnického zimního stadionu Hrubý, kde se hokejisté představí letos poprvé již tuto sobotu v 17 hodin.

Hav 44 270:99 116
 Vyš 44 224:152 92
 HaB 44 151:141 65
 ŽnS 44 149:187 58