Play-Off 2018

Preview - Draci Šumperk - předkolo Play-off

Logo HC Tatra Kopřivnice Logo HC HC Draci Šumperk Začíná další fáze, jdeme společně na Draky

Doba hájení je u konce. Je odehráno všech 49 kol základní části a začíná Play-Off. Tatrováci bojovali srdnatě do posledních minut, ale nakonec jim bylo souzeno šesté místo v tabulce, což značí jediné. Souboje o semifinále s nepříjemným soupeřem ze Šumperku. Soutěž nabere rychlý spád a již první utkání se odehraje v dračí domovině v sobotu od 17 hodin.

Předkolo Play-Off, takto se jmenuje první vyřazovací fáze druhé ligy skupiny východ. Jelikož se netradičně účastnilo jen sedm mužstev, na svazu se rozhodlo, že soutěž bude následovat s postupujícími celky na prvním až šestém místě, s tím že první dva nejlepší celky postoupí přímo do semifinále, což nejlépe zvládlo podle očekávání duo Poruba a Hodonín, kteří se před sezónou netajili zamířit do kvalifikace o WSM ligu. Tyto dvě mužstva nyní mají volno, až do 14 března kdy na svých stadionech přivítají postoupivší mužstva. Poruba tedy narazí na nejhůře postavený tým v tabulce. Nesmíme zapomenout na sedmý tým, kterému sezóna skončila. Umístili se tam hráči Slezanu Opava a nemusejí již hájit druholigové vody v soutěži o udržení. Sestup si již zařídil Antiradary Slaný, kteří nebyli schopni dokončit soutěž na ledě a sestup je nemine.

K soupeři: Soupeř HC Draci Šumperk, vstupuje do bojů v roli papírově silnějšího, přesto by měli mít Draci respekt. Tatrováci dokázali v základní části zvítězit celkem třikrát. Dvakrát doma a jednou dokonce v pod novou střechou v Šumperku. Poslední tři zápasy již dopadly jednoznačně pro Draky, kteří vždy tatrovákům naložili na cestu výsledky rozdílem pěti branek, celkem si odvezli šestnáct branek a pouze jedním gólem propálil Vlastimila Lakosila Marek Pěnčík. Nejlépe dopadl první souboj v podhůří Jeseníků, kdy Kopřivničtí hráči zvítězili 2:1, když v poslední minutě rozhodl Adam Kofroň, po chybě jindy spolehlivého Lakosila. Šumperk zakončil základní část za duem Poruba Hodonín, a přitom dlouho drželi krok právě s Drtiči, ale ne příliš přesvědčivé výsledky na venkovních kluzištích uhnízdili Draky na třetím fleku se ztrátou osmi bodů na druhé místo. Právě nezvládnuté zápasy u soupeře stály místo hlavního kouče Pavla Hulvu, který musel opustit kabinu a zamířil do krajské ligy trénovat Krnov. 1. Listopad byl datum, kdy naposledy získali alespoň bod z venkovního ledu, konkrétně z Poruby. Na lavičku se po nějakém čase, a hledání vhodného uchazeče postavil Jozef Zavadil, ale trn z paty se povedlo vytrhnout, až úplně v posledním kole. S kompletním týmem zvítězili v Novém Jičíně, když o svém vítězství rozhodli pěti góly již v první třetině a Ďábly poslali na definitivní páté místo tabulky.

Z kopřivnického tábora: Tatrováci odehráli poslední zápas na domácím ledě a s vítěznou tečkou. Odnesla to Poruba, s nečekaně jednoznačným výsledkem 5:1. Hráči, šli do utkání odehrát co nejlepší výsledek s ohledem posunutí se na páté místo před Valašské Meziříčí, což v jednu chvíli vypadalo reálně, když Hodonín na Valašsku srovnal stav na 2:2, ale to nakonec nestačilo a výhrou 4:2 pro Bobry si zařídili dokonce posun na čtvrté místo, a začínat tak budou doma. „Do utkání jsme šli naplno, a i když nakonec páté místo nevyšlo, tak je to pro nás povzbuzující výsledek před play-off. Dokázali jsme si, že můžeme hrát s každým. Základním plánem je hrát v pěti bez zbytečných vyloučení, protože přesilovky, které má Šumperk výborné, budou rozhodovat,“ upozornil trenér Jaroslav Kofroň, kterému scházel v sestavě zkušený bek David Stříž, kterého na led nepustila nemoc.

Trenér Jaroslav Kofroň odhodlaně k soupeři prozradil. „Šumperk má velmi silné mužstvo, ale určitě nejsme bez šance na postup do dalšího kola. Vždyť v základní části jsme tři zápasy vyhráli. Dokonce i jednou na jejich ledě. Musíme hrát pozorně v obraně a hlavně bez zbytečných vyloučení. Šumperk má výbornou přesilovku a trestá každou chybu. Šance na postup určitě je a všichni uděláme maximum pro úspěch. Moc si vážíme fanouškovské podpory. Děkujeme“.

Jízdní řád

Sobota 3.3 .
Bobři Valašské meziříčí vs. Ďáblové Nový Jičín

Pondělí 5.3
Tatra Kopřivnice vs. Draci Šumperk
Ďáblové Nový Jičín vs. Bobři Valašské Meziříčí

Středa 7.3
Bobři Valašské Meziříčí vs. Ďáblové Nový Jičín

Pátek 9.3 - Případné čtvrté zápasy
Tatra Kopřivnice vs. Draci Šumperk
Ďáblové Nový Jičín vs. Bobři Valašské Meziříčí

Neděle 11.3 - případné páté zápasy
Bobři Valašské Meziříčí vs. Ďáblové Nový Jičín

Statistiky hráčů Šumperku:
Nejproduktivnější hráč: Jiří Půhoný (27+36)
Nejlepší střelec: Jiří Půhoný (27)
Nejlepší nahrávač: Jiří Půhoný (36)
Nejproduktivnější obránce: Tomáš Sedlák (12+31)

Statistiky hráčů Kopřivnice:
Nejproduktivnější hráč: Martin Tomášek (22+15)
Nejlepší střelec: Martin Tomášek (22)
Nejlepší nahrávač: David Stříž (19)
Nejproduktivnější obránce: David Stříž (6+19)

Utkání bude rozhodovat trojice rozhodčích. Jako hlavní arbitr Jakub Koziol a na čarách Marek Bubela s Michalem Zedníkem.

Sestavy z posledních utkání:

HC Draci Šumperk: Lakosil – Schejbal, Štáva, Ďurkáč, Bažant, Řezáč, Sedlák - Kovařík, Hroch, Lehečka, Vachutka, Müller, Králík, Skopal, Půhoný, Fischer, Vymazal, Ostřanský

HC TATRA Kopřivnice: Hromada – Štěpánek, Heinzl, Marek (A), Krutil, Bail, Fojtík, Merenda – Červenka, Pargač, Tomášek, Vyčesaný, Hrubý, Sluštík (C), Mach, Suchý, Bartošák (A), Pěnčík, Kofroň, Gola

Bilance 2017/18
Šumperk – Kopřivnice
5:8, 5:3, 4:5p, 1:2, 5:0, 5:0, 6:1

Play-off 1. zápas, sobota 3.3, od 17. Hodin HC Draci Šumperk vs. HC TATRA Kopřivnice

Fotka uživatele HC TATRA Kopřivnice.

ŽnS 22 104:62 48
 MoB 21 70:49 45