Poruba - Kopřivnice

Logo HC RT TORAT PorubaLogo HC Tatra KopřivniceTatrováci loupili u lídra soutěže

HC RT TORAX Poruba – HC TATRA Kopřivnice 2:1 PP (0:0, 1:1, 0:0 – 1:0)

Tohle čekal asi málokdo. Tatrováci podali na Porubském stadiónu bezchybný výkon a i díky brankáři Hromadovi, který byl doslova jako zeď, uhráli velmi cenný bod. Do vedení se dostali domácí hráči a brzy na to odpověděl Martin Tomášek z přesilové hry. Porubu v prodloužení zachránil kanonýr Vladimír Luka.

Od úvodních minut se očekávala ofenzivní smršť domácích hráčů, ale ta se nedostávala. Nehrál se zrovna rychlý hokej, ale i tak nějaké šance na obou stranách byly. Hra neodpovídala postavení obou týmů v tabulce a tatrováci se dostávali do zajímavých šancí. První vážnou situaci Hromada silou vůle zvládl, i když se mu puk dostal do brankoviště pod betony. Na druhé straně se hezky uvolnil Sluštík, puk po jeho střele skončil na pravé tyči. Kopřivnice nevyužila dvě početní výhody a šlo se do kabin bez branek.

Ve druhé části se z kraje třetiny prosazují domácí hráči, v čase 21:04 po chybné rozehrávce z obranného pásma při založení útoku Tatry se puku zmocnil Zdeněk a přihrávka šla na volného Luku, který sám před Hromadou na dvakrát propasíroval na dvakrát puk s velkou dávkou štěstí za jeho záda - 1:0. Poté se často vylučovalo a hosté museli čelit několika dvojnásobných vyloučení, která trvala bez mála dvě minuty. Tu vší silou a bravurní defenzivní činností a zázračnými zákroky Petra Hromady uhájili bez úhony. Kopřivničtí hráli velice obětavě a z toho přišla další dvojnásobná přesilovka Poruby, ale ta netrvala příliš dlouho, i domácí faulovali a toho hráči v bílých dresech využili. Po krásné kombinaci mezi Davidem Střížem a Martinem Tomáškem druhý jmenovaný nekompromisně překonal Kůdelu - 1:1. Hrál se již zajímavý hokej a hosté si hodně věřili. V závěru třetiny ještě prověřil Hromadu útočník Zdeněk, který před brankovištěm zcela sám si na brankáře nepřišel.

V poslední třetině opět gól nepadl. Hromada držel Kopřivnici a byl velkou oporou týmu. Poruba ze všech sil tlačila a zvyšovala otáčky. Nikdo si, ale na skvělého Hromadu nepřišel. Až na pár výpadů hostů se spíše hrálo v útočném pásmu Poruby. V samém závěru ještě domácí dostali k dispozici přesilovou hru, tu ale všemi silami ubránili. Poruba si tak vylámala zuby na Hromadovi, který má opravdu skvělou formu. Šlo se do prodloužení kde je to již vabank. Na obou stranách byly šance, ale bonusový bod brala nakonec Poruba. Zdeňkův pokus ještě Hromada dokázal vykrýt. Puk se pak dostal zpoza brány před kruhy, kde již číhal volný Vladimír Luka, který tváří v tvář Hromadovi nedal šanci - 2:1. Kopřivnice bere zasloužený bod za skvělý výkon ve všech činnostech podpořený brankářem Hromadou

Branky a nahrávky: 22. Luka (Zdeněk, Janota), 64. Luka (Zdeněk) – 31. Tomášek (Stříž, Krutil)

Rozhodčí: Cabák – Barteček, Vengřín

Vyloučení: 7:6
Průběh zápasu: 1:0, 1:1, 2:1
Střely na bránu: 27:26

HC RT TORAX Poruba 2011: Kůdela – Dresler, Slavík, Janota, Kaluža, Popela, Baca, Puškár – Ballner, Zachar, Fojtík – Káňa T., Zdeněk, Luka – Jaroš, Říha, Ollender – Sztefek

HC TATRA Kopřivnice: Hromada – Stříž, Krutil, Marek, Bail, Mrowiec – Heinzl, Hrubý, Bartošák, Pargač, Mach, Vyčesaný, Suchý, Tomášek, Sluštík

Ohlasy trenérů:

Aleš Flašar (HC RT TORAX Poruba 2011): Kopřivnice je velmi houževnatý soupeř, což se v tomto utkání potvrdilo. Hráli výborně z obrany a my jsme si přes ně moc šancí v zápase nedokázali vytvořit. Mrzí mě zejména neproměněné přesilovky, ve kterých jsme mohli odskočit a zápas rozhodnout. I tak jsme ale za dva body rádi, jelikož jsme nemuseli mít ani ty dva. Soupeře podržel brankář, který chytal opravdu velmi dobře. I takové vítězství je ale vítězství.

Jaroslav Kofroň (HC TATRA Kopřivnice): Bylo to velmi těžké utkání, ze kterého bereme velmi důležitý a cenný bod. Hráli jsme ze zabezpečené obrany a spoléhali na brejky, což se vyplatilo. Klíčové bylo také ubránění dlouhých oslabení, zejména těch dvojnásobných.

HC TATRA Kopřivnice

3.12. 2017 v 12.45 hod
Vítkovice - ve Vítkovicích
odj:autama