Preview Draci Šumperk - HC TATRA Kopřivnice

Preview 36 kola: HC Draci Šumperk – HC TATRA Kopřivnice

Logo HC Tatra Kopřivnice Logo HC HC Draci Šumperk Pod vrcholy Jeseníků pro další body

Kopřivnici čeká další dálný výjezd, tentokrát již potřetí v řadě do Šumperku. Mužstvo z podhůří Jeseníků doma neprohrává, když ze třinácti domácích utkání podlehlo jen dvakrát. S týmem Tatry a s Porubou, ale na venkovních kolbištích to bylo opačné.

Od chvíle, kdy se vrátili na svůj led z důvodu opravy střechy, ani jednou se nepovedlo Drakům zvítězit. Naposledy se to podařilo na ledě Nového Jičína koncem října a tohle byl možná i jeden z důvodů odvolání dnes již bývalého trenéra Pavla Hulvy. „Dne 11. ledna byl vedením klubu odvolán, z důvodu neuspokojivých výsledků a neplnění výkonnostních cílů klubu, trenér mužského týmu Pavel Hulva. Tým dočasně povede dosavadní asistent Zdeněk Novosad. Píše se v tiskové zprávě na oficiálním webu Draků. Vaz mu zlomil i poslední duel, kdy se představili v sousedním Novém Jičíně, kde Ďáblové zvítězili v poměru 3:2. „Dnes slavila úspěch bojovnost nad kvalitou, tak bych asi ve zkratce shrnul náš zápas v Novém Jičíně,“ konstatoval smutně trenér Draků Pavel Hulva po dalším venkovním neúspěchu. A jak vypadá prozatimní bilance mezi zítřejšími soupeři?
V dosavadních pěti utkáních zvítězili Tatrováci třikrát a dvakrát odešli poraženi. V posledním utkání si vedli jednoznačně lépe Draci, když zvítězili 5:0 a trenér Kofroň utkání zhodnotil jako zaslouženou prohru s o třídu lepším soupeřem. A k zítřejšímu utkání dodal:
„Utkání v Šumperku je vždy těžké. Domácí jsou velmi kvalitní tým. Výborně bruslí a mají dobrou přesilovku. Bude hodně záležet na vstupu do utkání, jestliže ho ustojíme, máme šanci na úspěch. Je třeba využít každou šanci, což se nám minule v Šumperku nepodařilo. Půjdeme do zápasu na 100%. Děkujeme, všem co nám fandí“. Prozradil Jaroslav Kofroň.

Kopřivničtí jedou momentálně na vítězné vlně, když mají za sebou tři vítězství. S Valašským Meziříčím, Novým Jičínem a naposledy v pondělním dohrávaném utkání v Opavě, kde tatrováci vyhráli zaslouženě a zvýšili tak náskok na tohoto soupeře již na 19 bodů. „První dva góly jsme vstřelili při vlastním oslabení a to podle mě rozhodlo. Utlumili jsme tak opavský tlak a začali jsme soupeře přehrávat, poslední třetinu jsme si již pohlídali“. Byl spokojen trenér Kofroň.

Statistiky hráčů Šumperku:
• Nejproduktivnější hráč: Jiří Půhoný (21+26)
• Nejlepší střelec: Jiří Půhoný (21)
• Nejlepší nahrávač: Michal Vymazal (31)
• Nejproduktivnější obránce: Tomáš Sedlák (11+22)

Statistiky hráčů Kopřivnice:
• Nejproduktivnější hráč: Martin Tomášek (17+5)
• Nejlepší střelec: Martin Tomášek (17)
• Nejlepší nahrávač: Dominik Suchý (12)
• Nejproduktivnější obránce: David Stříž (2+9)

Utkání bude rozhodovat trojice rozhodčích. Jako hlavní arbitr Michal Maršálek a na čarách Josef Novotný s Radkem Šimčíkem.

Sestavy z posledních utkání:

HC Draci Šumperk: Lakosil – Sedlák, Řezáč, Schejbal, Gewiese, Ďurkáč, Bažant, Šťáva – Vachutka, Cink, Půhoný - Kovařík, Vymazal, Králík – Fischer, Lehečka, Ostřanský.

HC TATRA Kopřivnice: Hromada – Heinzl, Stříž, Mrowiec, Štěpánek, Krutil, Bail – Vyčesaný, Tomášek, Suchý – J. Mach, Sluštík, A. Kofroň – Červenka, Hrubý, Gola.

Bilance 2017/18

1.2. 2018 v
Třinec - venku
odj:

Logo Pojď hrát hokej logo MSK Nábor Logo FAVEA a.s. Logo Elektropohony Logo Deviro Logo Porgest Logo Komterm Logo TGS Logo Penzión p. B. Horou Logo Robinson logobg logo Polivar logo Profi Credit logo Pro Leasing s.r.o. logo Pavel Sedlák logo CCM logo NIMDA

4 hosté