Preview Draci Šumperk - HC TATRA Kopřivnice

Preview 36 kola: HC Draci Šumperk – HC TATRA Kopřivnice

Logo HC Tatra Kopřivnice Logo HC HC Draci Šumperk Pod vrcholy Jeseníků pro další body

Kopřivnici čeká další dálný výjezd, tentokrát již potřetí v řadě do Šumperku. Mužstvo z podhůří Jeseníků doma neprohrává, když ze třinácti domácích utkání podlehlo jen dvakrát. S týmem Tatry a s Porubou, ale na venkovních kolbištích to bylo opačné.

Od chvíle, kdy se vrátili na svůj led z důvodu opravy střechy, ani jednou se nepovedlo Drakům zvítězit. Naposledy se to podařilo na ledě Nového Jičína koncem října a tohle byl možná i jeden z důvodů odvolání dnes již bývalého trenéra Pavla Hulvy. „Dne 11. ledna byl vedením klubu odvolán, z důvodu neuspokojivých výsledků a neplnění výkonnostních cílů klubu, trenér mužského týmu Pavel Hulva. Tým dočasně povede dosavadní asistent Zdeněk Novosad. Píše se v tiskové zprávě na oficiálním webu Draků. Vaz mu zlomil i poslední duel, kdy se představili v sousedním Novém Jičíně, kde Ďáblové zvítězili v poměru 3:2. „Dnes slavila úspěch bojovnost nad kvalitou, tak bych asi ve zkratce shrnul náš zápas v Novém Jičíně,“ konstatoval smutně trenér Draků Pavel Hulva po dalším venkovním neúspěchu. A jak vypadá prozatimní bilance mezi zítřejšími soupeři?
V dosavadních pěti utkáních zvítězili Tatrováci třikrát a dvakrát odešli poraženi. V posledním utkání si vedli jednoznačně lépe Draci, když zvítězili 5:0 a trenér Kofroň utkání zhodnotil jako zaslouženou prohru s o třídu lepším soupeřem. A k zítřejšímu utkání dodal:
„Utkání v Šumperku je vždy těžké. Domácí jsou velmi kvalitní tým. Výborně bruslí a mají dobrou přesilovku. Bude hodně záležet na vstupu do utkání, jestliže ho ustojíme, máme šanci na úspěch. Je třeba využít každou šanci, což se nám minule v Šumperku nepodařilo. Půjdeme do zápasu na 100%. Děkujeme, všem co nám fandí“. Prozradil Jaroslav Kofroň.

Kopřivničtí jedou momentálně na vítězné vlně, když mají za sebou tři vítězství. S Valašským Meziříčím, Novým Jičínem a naposledy v pondělním dohrávaném utkání v Opavě, kde tatrováci vyhráli zaslouženě a zvýšili tak náskok na tohoto soupeře již na 19 bodů. „První dva góly jsme vstřelili při vlastním oslabení a to podle mě rozhodlo. Utlumili jsme tak opavský tlak a začali jsme soupeře přehrávat, poslední třetinu jsme si již pohlídali“. Byl spokojen trenér Kofroň.

Statistiky hráčů Šumperku:
• Nejproduktivnější hráč: Jiří Půhoný (21+26)
• Nejlepší střelec: Jiří Půhoný (21)
• Nejlepší nahrávač: Michal Vymazal (31)
• Nejproduktivnější obránce: Tomáš Sedlák (11+22)

Statistiky hráčů Kopřivnice:
• Nejproduktivnější hráč: Martin Tomášek (17+5)
• Nejlepší střelec: Martin Tomášek (17)
• Nejlepší nahrávač: Dominik Suchý (12)
• Nejproduktivnější obránce: David Stříž (2+9)

Utkání bude rozhodovat trojice rozhodčích. Jako hlavní arbitr Michal Maršálek a na čarách Josef Novotný s Radkem Šimčíkem.

Sestavy z posledních utkání:

HC Draci Šumperk: Lakosil – Sedlák, Řezáč, Schejbal, Gewiese, Ďurkáč, Bažant, Šťáva – Vachutka, Cink, Půhoný - Kovařík, Vymazal, Králík – Fischer, Lehečka, Ostřanský.

HC TATRA Kopřivnice: Hromada – Heinzl, Stříž, Mrowiec, Štěpánek, Krutil, Bail – Vyčesaný, Tomášek, Suchý – J. Mach, Sluštík, A. Kofroň – Červenka, Hrubý, Gola.

Bilance 2017/18

Šumperk – Kopřivnice
5:8, 5:3, 4:5p, 1:2, 5:0,

36.kolo, sobota 13.1, od 17. hodin Draci Šumperk vs. HC TATRA Kopřivnice