Preview HC RT TORAX Poruba - HC TATRA Kopřivnice

Preview 42. kola: HC RT TORAX Poruba – HC TATRA Kopřivnice

Logo HC RT TORAT Poruba Logo HC Tatra Kopřivnice Podruhé v týdnu opět s Porubou

Kopřivnici čeká zápas, ve kterém se podruhé za sebou utká s lídrem tabulky Porubou. Tentokrát jsou Tatrováci ti kteří, jsou na koni, když předešlé vzájemné utkání zvládli na jedničku a brali za výhru v prodloužení dva body. Utkání se odehraje v RT Torax Aréně a úvodní buly je naplánováno na 17 hodinu.

Svěřenci Aleše Flašara a Tomáše Sršně se nacházejí na prvním místě a zatím si drží bezpečnou pozici s náskokem sedmi bodů na druhý Hodonín, ale forma ostravanů určitě není v optimální pohodě. Nicméně poslední zápas zvládli, když odehráli vyrovnaný duel v Novém Jičíně a zvítězili v něm 4:2, kdy se do sestavy vrátil kanonýr Luka, který si odpykával tři zápasový trest. „Byla tam nervozita, kdy byly cítit naše nepřesvědčivé předchozí výsledky, ale přesně takové vítězství jsme potřebovali“. Prozradil lodivod Aleš Flašar. Bilanci v letošním roce, tedy v posledních osmi zápasech má Poruba zatím nerozhodnou 4:4, když dokázali porazit třeba Hodonín, ale nezvládli zápasy s Novým Jičínem na domácím ledě, Šumperkem a duo mužstev, Valašského Meziříčí a naposledy s Kopřivnicí v prodloužení a skóre 26:23. Mužstvo s ambicemi těmi nejvyššími, kdy patří mezi aspiranty na postup, což hlásali již před sezónou sice vedou tabulku, ale v porovnání s minulou soutěží, kdy vládnul jednoznačně Vsetín jsou výsledky chabé, přitom kádr Poruby má v současnosti zvučná jména. Například Vladimír Luka nebo bratři Tomáš a Jan Káňové, kdy druhý jmenovaný přišel závěrem roku na konci přestupního období z francouzského Brestu, když se v letní přípravě nedostal do kádru Vítkovic.

Kopřivničtí ač okupují bezpečně šestou pozici s luxusním náskokem na poslední Opavu, tak v letošním roce hrají více než dobře. V porovnání s Porubou zvítězili pětkrát a ve třech odcházeli poraženi. Mrzí snad jen domácí prohra s Opavou, kdy se nahání každý bod. Nyní si sérii tří vítězství s Bobry, Ďábly a naposledy Porubou budou chtít prodloužit na číslo čtyři. Oba předešlé utkání na ledě Poruby byly vždy vyrovnané a na góly chabé, kdy padly vždy tři branky. Podívejme se zpět k poslednímu vzájemnému utkání, kdy tatrováci zvítězilli 4:3 v prodloužení se hrál dobrý hokej a trenér Kofroň byl spokojený. „Celé utkání jsme hráli dobře z obrany a od toho se pak všechno odvíjelo. Se stejnou taktikou pojedeme i do Poruby, kde už jsme v sezoně odehráli dva dobré zápasy,“ řekl Jaroslav Kofroň. A ještě dodal. „Myslím si, že jsme odehráli výborné utkání. Proti favoritovi jsme nebyli určitě horším týmem, škoda jen několika nepozorností ve třetí třetině, kde Poruba díky našim chybám otočila. Byly to ale zbytečné góly, za vítězství jsem však určitě rád. Za předvedený výkon jsme si ale zasloužili všechny tři body,“.

„Po podařeném pondělním utkání, chceme zopakovat dobrý výkon. Poruba určitě bude na domácím ledě aktivnější než v pondělní dohrávce. Budeme muset být pozornější v obraně. Chceme se přiblížit k pátému místu a pokusit se bodovat. Držte nám palce,“. Prozradil před zápasem trenér Jaroslav Kofroň.

Statistiky hráčů Poruby:
Nejproduktivnější hráč: Jiří Zdeněk (20+25)
Nejlepší střelec: Vladimír Luka (21)
Nejlepší nahrávač: Jiří Zdeněk (25)
Nejproduktivnější obránce: Michal Janota (6+14)

Statistiky hráčů Kopřivnice:
Nejproduktivnější hráč: Martin Tomášek (18+9)
Nejlepší střelec: Martin Tomášek (18)
Nejlepší nahrávač: Dominik Suchý a David Stříž (12)
Nejproduktivnější obránce: David Stříž (3+12)

Utkání bude rozhodovat trojice rozhodčích. Jako hlavní arbitr Jakub Koziol a na čarách Přemysl Bartek s Mikulášek Dohnalem.

Sestavy z posledních utkání:

HC RT TORAX Poruba: Kůdela – Puškár, Adam (29. Slavík), Dresler, Kaluža, Hryciow, Janota – J. Káňa, Zachar, Gelnar – Haas, T. Káňa, Zdeněk – Finsterle, Jaroš, Ollender

HC TATRA Kopřivnice: Hromada – Štěpánek, Heinzl, Stříž, Marek, Mrowiec, Krutil, Bail, Merenda – Červenka, Raška, Pargáč, Tomášek, Vyčesaný, Hrubý, Sluštík O., Mach, Bartošák, Pěnčík, Kofroň, Gola P.

Bilance 2017/18
Poruba – Kopřivnice