Preview HC Slezan Opava - HC TATRA Kopřivnice

Preview 45. kola: HC Slezan Opava – HC TATRA Kopřivnice

Logo HC Tatra Kopřivnice Logo HC Slezan Opava Tatrováci vyráží zdolat popáté v sezoně Slezany


Kopřivničtí hráči pokračují v boji o teoretickou naději o lepší umístění do čtvrtfinále a ve středu odcestují do Slezské metropole Opavy ukončit třízápasovou nelichotivou sérii proher. Dokáží tatrováci porazit poslední mužstvo tabulky potřetí na jejich ledě? Středeční utkání začíná v 18 hodin.

Slezský hokejový klub se v novém roce herně a výsledkově zvedl a pocítili to i favorité ligy Šumperk a Hodonín. Svěřenci trenéra Zdeňka Pavelka se mohou pyšnit pěti zápasy s plným bodovým ziskem a dvě utkání kdy nezvládli prodloužení. Suma sumárum slezané mají po triu favoritů, nejlepší mužstvo se ziskem sedmnácti bodů v letošním roce a drží si tak stabilní formu. V porovnání s podzimem, kdy v období od 21. Října do 20. Prosince prohráli v řadě patnáct zápasů, v nichž získali pouhé dva body, po příchodu nové trenérské dvojice mužstvo hraje v herní pohodě. Poznali to i tatrováci, kdy na kopřivnickém ledě zvítězili 4:2 a trenér Jaroslav Kofroň z toho zápasu rozhodně radost neměl. „Úplně nám chybělo nasazení a navíc jsme dělali zbytečné fauly, které Opava potrestala. Ve třetí třetině už to bylo o něco lepší, ale bohužel se nám nepodařilo vyrovnat,“ litoval kopřivnický trenér, podle něhož při souboji s posledním celkem tabulky nedošlo k podcenění. „To určitě ne, ale náš výkon prostě nebyl vůbec dobrý“. Opavané v posledním utkání s Novým Jičínem zvládli závěr zápasu, kdy ještě v poslední třetině prohrávali o dvě branky, ale mohutným finišem skóre dorovnali a šlo se následně do prodloužení, kde si Ďáblové připsali i druhý bod.

Tatra na svém ledě v posledním kole přivítala Drtiče z Hodonína, na které se jim tradičně vůbec nedaří. Ze sedmi utkání tuto sezonu zvítězili pouze jednou a šestkrát odešla poražena. Sobotní duel skončil v poměru 0:2 pro hosty ze Slovácka, když na slovenského brankáře Kotvana ani jednou nenašli recept. „Když nedáme branku, tak prostě nemůžeme pomýšlet na body. Přitom šancí na vstřelení gólu jsme měli poměrně dost,“ konstatoval trenér kopřivnické Tatry Jaroslav Kofroň.

„V Opavě nás čeká velice těžké utkání, když domácí mají poslední výsledky velice dobré. Hlavně na své ledě se jim daří. Pro nás to bude takové malé play-off. Stále je šance na páté místo v tabulce, o které chceme zabojovat. K tomu potřebujeme bodovat za tři body. Když dáme do utkání vše, věřím, že vyhrajeme“. Prozradil před zápasem trenér Jaroslav Kofroň.

Statistiky hráčů Opavy:
Nejproduktivnější hráč: Jakub Vítek (8+16)
Nejlepší střelec: Petr Chalupa (10)
Nejlepší nahrávač: Lukáš Černý a Jakub Vítek (16)
Nejproduktivnější obránce: Petr Chalupa (10+8)

Statistiky hráčů Kopřivnice:
Nejproduktivnější hráč: Martin Tomášek (18+10)
Nejlepší střelec: Martin Tomášek (18)
Nejlepší nahrávač: Dominik Suchý, Michal Vyčesaný a David Stříž (12)
Nejproduktivnější obránce: David Stříž (3+12)

Utkání bude rozhodovat trojice rozhodčích. Jako hlavní arbitr František Held a na čarách Dominik Holibka s Tomášem Kučerou.

Sestavy z posledních utkání:

HC Slezan Opava: Wanecki – Kiss, Zouhar, Šindelář, Tichý, Slavík, Pělucha, Herman, Vítek, Cihlář, Štindl, Malina, Chalupa, Maxner, Wolf, Hartmann

HC TATRA Kopřivnice: Hromada – Heinzl, Stříž, Marek, Krutil, Bail, Fojtík - Mach, Červenka, Pargač, Vyčesaný, Hrubý, Sluštík, Bartošák, Pěnčík, Kofroň, Gola

Bilance 2017/18
Opava - Kopřivnice
3:0, 2:4, 5:7, 2:3n., 2:5, 4:2

45.kolo, středa 14.2, od 18. hodin HC Slezan Opava vs. HC TATRA Kopřivnice

 

Kalendář akcí a výsledků

Najdete nás na FB

Nepřehlédněte

Sezóna 2018 - 2019


2 liga26.9.2018 v 18.00 hod
Šumperk - doma

29,9,2018 v 18.00 hod
Hodonín - venku
odj:
.

Junioři

28.9.2018 v 16.00 hod
Prostějov v Rožnově

30.9.2018 v 10 hod
Kroměříž - doma

Liga - dorostu

28.9.2018 v e 14.30 hod
Bilnice - venku
odj: 11.15 z Rožnova

30.9.2018 ve 12.45 hod
Uh Hradiště - venku
odj z Rožnova

 
5 třída sk. 29

29.9. 2018 v 10.00 hod
Šternberk - doma

4. třída

30.9. 2018 v 9.00 hod
Havířov - venku
odj:7.00 z Kopřivnice
Velký autobus

3. třída

7.10. 2018 v 9.00 hod
Karviná - venku
odj:7.00 z Kopřivnice
Velký autobus
 
Logo Pojď hrát hokej logo MSK logo MŠMT Nábor Logo FAVEA a.s. Logo Elektropohony Logo Deviro Logo Porgest Logo Komterm Logo TGS Logo Penzión p. B. Horou Logo Robinson logobg logo Profi Credit logo Pro Leasing s.r.o. logo Pavel Sedlák logo CCM logo NIMDA
logo Schindler logo Bortel
logohc

Kdo je online

Přihlášení


Zapomenuté heslo
.