Preview HC TATRA Kopřivnice - HC Bobři Valašské Meziříčí

Preview 46 kola: HC TATRA Kopřivnice – HC Bobři Valašské Meziříčí

Logo HC Bobři Valašské Meziříčí Logo HC Tatra Kopřivnice Jde do tuhého, TATRA bojuje o páté místo a s Bobry to bude na ostří nože

Víkend se nese ve znamení hokeje a velmi důležitého. Tatrovákům zbývá sehrát poslední tři zápasy v základní části a do kopřivnické domoviny přijíždějí Bobři a to znamená boj o šest bodů. Sobotní utkání začíná v 17 hodin.

Soupeř z nedalekého Valašského Meziříčí naposledy v základní části zavítá do města automobilů a rozhodně jde o hodně, byť se to na první pohled nemusí zdát. Valaši mají náskok pěti bodů na Kopřivnici, a pokud chtějí tatrováci teoreticky pomýšlet na lepší umístění než je to dosavadní, musí bezpodmínečně zvítězit za tři body. A dále doufat, že Bobři ještě zaváhají. Nicméně soupeř má jedno utkání k dobru a vše ve svých rukou. Teoretická šance ještě žije a uvidí se jak se ji soubor trenéra Jaroslava Kofroně chopí. Faktem, ale je, že soupeři jim budou první tři mužstva v tabulce. Každopádně, úkol zní zcela jasně. Hostující soubor trenéra Jiřího Weintritta nemají moc zářivou formu, spíše naopak. Sérii tři prohraných utkání museli zkousnout a rozhodně poslední bolí o to víc, když bezmála tři minuty před koncem vedli s Novým Jičínem o jednu branku, ale Ďáblové zásluhou Jiřího Slováka, který dvěma góly zařídil vítězství Nového Jičína a dopomohl Kopřivnici zůstat ve hře o páté místo.

Tatrováci měli za úkol přivést z Opavy všechny body, ale to se nakonec nepovedlo. Přivezly se v uvozovkách pouhé dva, ale za to velmi cenné, když to těsně před koncem zápasu vypadalo výsledkově zle. Kopřivničtí hráči se nadechli k obratu a dokonali ho v prodloužení. V zápase se prosadila hlavně první formace, která zařídila všechny branky Tatry. Adam Červenka a David Stříž si do statistik zapsali každý po šesti bodech. „Podařilo se nám dát důležitou šestou branku a v závěru jsme při našem oslabení odvolali brankáře a dali jsme šťastný vyrovnávací gól. Jeli jsme si pro tři body, ale nakonec můžeme být rádi za dva,“ přiznal kouč Tatry.

„Chceme si získat lepší pozici pro play-off. Musíme zvítězit. Bude to velmi těžké, porazit posílený ValMez. Nový Jičín nám výhrou hodně pomohl a i díky tomu tak zůstáváme ve hře o páté místo, ale v sobotu to doma musíme zvládnout za tři body,“ uvědomuje si Jaroslav Kofroň.

Děkujeme všem fanouškům kteří nám fandí“ Buď našim šestým hráčem. Jaroslav Kofroň.

Statistiky hráčů Kopřivnice: Nejproduktivnější hráč: Martin Tomášek (19+12)
Nejlepší střelec: Martin Tomášek (19)
Nejlepší nahrávač: David Stříž (17)
Nejproduktivnější obránce: David Stříž (4+17)

Statistiky hráčů Valašského Meziříčí: Nejproduktivnější hráč: Jakub Pořický (20+21) a Petr Dvořák (14+27)
Nejlepší střelec: Jakub Pořický (20)
Nejlepší nahrávač: Petr Dvořák (27)
Nejproduktivnější obránce: Dominik Rudl Opava/VM (10+11)

Utkání bude rozhodovat trojice rozhodčích. Jako hlavní arbitr Jan Vaněk a na čarách Přemysl Bartek s Mikulášem Dohnalem.

Sestavy z posledních utkání:

HC TATRA Kopřivnice: Hromada – Štěpánek, Stříž, Marek (A), Krutil, Bail, Fojtík – Červenka, Pargáč (A), Tomášek, Vyčesaný, Hrubý, Sluštík (C), Mach, Bartošák (A), Kofroň

HC Bobři Valašské Meziříčí: Šafránek – Žák, Báchor, Rudl, Horyna, Jenáček, Váňa, Mikel, Hajda – Vaněk, Dvořák, Seidler – Brunec (A), Martiník (A), Pořický – D. Varga, Daněk, Kývala – Studený (C)

Bilance 2017/18
Kopřivnice – Valašské Meziříčí
4:3p, 2:3p, 4:3, 2:5, 3:2, 4:3,

46.kolo, sobota 17.2, od 17. Hodin HC TATRA Kopřivnice vs. HC Bobři Valašské Meziříčí

ŽnS 22 104:62 48
 MoB 21 70:49 45