Preview HC TATRA Kopřivnice - HC RT TORAX Poruba

Preview 49. kola: HC TATRA Kopřivnice – HC RT TORAX Poruba

Logo HC RT TORAT Poruba Logo HC Tatra Kopřivnice Poslední kolo základní části je tady, dostanou se tatrováci ještě na páté místo? Chytřejší budeme ve středu večer.

A je tady závěr základní části, tedy poslední kolo druhé hokejové ligy skupiny východ. Tatrováci přivítají lídra tabulky Porubu, které už vlastně o nic nejde, jelikož jsou již s předstihem jasnými vítězi základní části před druhým Hodonínem. Za to Kopřivnici ještě jde relativně o hodně. Play-off je jistá záležitost, ale soupeř je stále neznámý. Bude to Šumperk, který se zdá více pravděpodobný nebo derby s Novým Jičínem? Rozhodne se ve středu večer, kde se na dálku bude bojovat s Valašským Meziříčím o potencionálního soupeře do předkola play-off.

Tatrováci před vyřazovacími zápasy odehrají poslední kolo druholigového ročníku před vyřazovacími boji, které začínají již tuto sobotu 3. března a jelikož kopřivnický tým ukončí základní část jako horší z dvojice soupeřů, odehraje utkání na venkovním ledě a doma odehraje první utkání o dva dny později 5.3. Kopřivnice pokud se chce vyhnout Drakům ze Šumperku, musí zvítězit nad Porubou alespoň za dva body a v současně hraném utkání Valašského Meziříčí s Hodonínem, by Bobři nezískali ani bod, šli by na Ďábly z Nového Jičína. Bodově by se tatrováci dotáhli na Valachy, ale výhodu by získala Kopřivnice, kdy nad soupeřem z Valašského Meziříčí mají pět výher a dvě porážky. Okresní rival z Nového Jičína stále nemá jisté čtvrté místo. Pokud Valašské Meziříčí zvítězí nad Hodonínem za tři body a Nový Jičín podlehne na domácím ledě se Šumperkem, Bobři by tak poskočili na čtvrté místo a tím by začínali vyřazovací část na svém ledě. Vzhledem k horšímu vzájemnému zápasu mezi oběma soupeři. Tím by se již Tatra uhnízdila pevně na šestém místě a soupeř by byl z podhůří Jeseníků tedy Šumperk.

Svěřenci Aleše Flašara a Tomáše Sršně přicestují na kopřivnický led počtvrté. V prvním vzájemném měření přišel debakl a trenér poukázal na lepší sehranost soupeře, který byl o třídu lepší. Čas letěl dál a výsledky zbývajících zápasů již ukázal zlepšenou hru Kopřivnice, kdy v pátém utkání a posledním v domovině tatry dokázali Porubu udolat v prodloužení. O pět dní později v Porubě si ještě tito soupeři udělali malou odvetu v rámci 42 kola, kde již domácí hráči si v pohodě dokráčeli pro tři body. V poslední kole přivítali ostravané na svém ledě Nový Jičín, kde vznikla přestřelka s vítěznou tečkou pro Porubu. Trenér Aleš Flašar k tomu dodal. „Nastoupili jsme v hodně okleštěné sestavě a věděli jsme, že musíme bodovat, abychom si upevnili první místo v dlouhodobé části. Mám z toho velkou radost. Za stavu 2:3 nám do smíchu nebylo, ale kluci měli takovou touhu po vítězství, že zápas dokázali zvrátit v posledních deseti minutách. Je to malý první krůček, ale ti kluci si to zaslouží za to, jak celou základní část tahali.“ Ještě doplnil trenér Aleš Flašar.

Kopřivnice se snaží dotáhnout na páté místo a dokazuje to série tři vítězných utkání. Připsali si osm bodů a střelecky se zmátořili, když nastříleli dvacet branek a obdrželi jedenáct gólů z toho sedm v Opavě. Určitě je třeba vyzdvihnout první lajnu, kde střelecky pookřál Adam Červenka, který si připsal do statistik 8 branek a 3 asistence, dále Martin Tomášek (5+3) a Michal Vyčesaný (3+1). V obranné dvojici jim sekunduje David Stříž (3+7). Určitě povedený zápas odehráli v posledním derby v Novém Jičíně, kde zaslouženě zvítězili 5:2. “Utkání rozhodla první třetina, po celý zápas jsme hráli dobře z obrany a soupeře jsme nepouštěli k dorážkám. Navíc jsme museli ubránit i hodně oslabení, což bylo důležité“. Zhodnotil aspekty trenér Jaroslav Kofroň.

Fanoušci upínají oči ke středečnímu večeru, tedy k utkání s Porubou, kde trenér Kofroň dodal. „Čeká nás poslední kolo proti Porubě a stále je ve hře páté místo, kde jsme odhodláni pro vítězství udělat maximum. Bude to těžké, ale věříme si“.

Statistiky hráčů Kopřivnice:
Nejproduktivnější hráč: Martin Tomášek (22+14)
Nejlepší střelec: Martin Tomášek (22)
Nejlepší nahrávač: David Stříž (19)
Nejproduktivnější obránce: David Stříž (6+19)

Statistiky hráčů Poruby:
Nejproduktivnější hráč: Vladimír Luka (29+29)
Nejlepší střelec: Vladimír Luka (29)
Nejlepší nahrávač: Vladimír Luka (29)
Nejproduktivnější obránce: Michael Janota (6+15), Marek Janota (4+17)

Utkání bude rozhodovat trojice rozhodčích. Jako hlavní arbitr Tomáš Cabák a na čarách Leon Wesley s Markem Pospíšilem.

Sestavy z posledních utkání:

HC TATRA Kopřivnice: Hromada – Stříž, Heinzl, Krutil, Marek, Fojtík, Bail – Červenka, Tomášek, Vyčesaný – Pargač, J. Mach, Hrubý – Pěnčík, Gola, A. Kofroň – od 33. navíc Suchý

HC RT TORAX Poruba: Kubáň – Fišera, Slavík; Kaluža, Dresler; Puškár, Adam – Fojtík, Káňa J., Luka – Jaroš, Haas, Ollender – Ballner, Finsterle, Gelnar

Bilance 2017/18
Kopřivnice – Poruba