Preview HC TATRA Kopřivnice - HC Slezan Opava

Preview 38 kola: HC TATRA Kopřivnice – HC Slezan Opava

Logo HC Tatra Kopřivnice Logo HC Slezan Opava Tatrováci, pokud chtějí nahánět Bobry, musí bodovat.

Kopřivnici čeká po dvanácti dnech znovu Opava, tentokrát se utkání odehraje na kopřivnickém ledě. Opava, která se nachází na beznadějně poslední pozici se ztrátou šestnácti bodů a zápas by tak měli papírově tatrováci zvládnout, nicméně soupeř se herně zlepšil a není to již ten tým, ze začátku sezóny. Utkání, které nebude lehké začíná v sobotu večer a úvodní buly bude vhozeno v tradičních sedmnáct hodin

Slezský celek se začíná bodově probouzet, což v letošním roce již poznali dva soupeři. Šumperk a před týdnem Valašské Meziříčí poznali se slezany hořkost porážky. Poslední utkání odehráli na domácím ledě s Ďábly z Nového Jičína a šťastnější byli hosté, kteří zvítězili 4:2.
Tatrováci si čtyřikrát v řadě udělali výlet a postupně zajížděli do Nového Jičína, Opavy, Šumperku a naposledy do Hodonína, kde podlehli v dobře rozehraném utkání 3:6. „První třetina nám vyšla výborně, když jsme proměnili všechny šance, ale od druhé třetiny už byl Hodonín i díky přesilovkám lepší. Oslabení nás stála hodně sil, ale se štěstím jsme neinkasovali,“ vzpomínal na průběh zápasu kouč kopřivnické Tatry Jaroslav Kofroň.
„Hodonín nás ve třetí třetině přitlačil a byl jednoznačně lepší. Došly nám síly a soupeř nás pod tlakem donutil dělat chyby. Zbytečně jsme se báli o výsledek a přestali jsme hrát co, co jsme měli. Ale popravdě Hodonín vyhrál nakonec zaslouženě,“ smutnil trenér kopřivnických hokejistů.

Do konce základní části zbývá tedy odehrát jedenáct utkání a ve hře je stále k dispozici 33 bodů a první tři máme možnost získat již v sobotu večer.
„Zápas proti Opavě bude jako vždy velice bojovný. I když máme nad soupeřem bodový náskok, nemůžeme nic podcenit. Musíme se připravit na hodně silový hokej, který Opava předvádí. Těšíme se na vaši podporu“. Vzkázal před utkáním Jaroslav Kofroň.

Statistiky hráčů Opavy:
Nejproduktivnější hráč: Dominik Rudl (10+10)
Nejlepší střelec: Dominik Rudl (10)
Nejlepší nahrávač: Petr Wolf a Lukáš Černý (12)
Nejproduktivnější obránce: Dominik Rudl (10+10)

Statistiky hráčů Kopřivnice:
Nejproduktivnější hráč: Martin Tomášek (17+6)
Nejlepší střelec: Martin Tomášek (17)
Nejlepší nahrávač: Dominik Suchý (11)
Nejproduktivnější obránce: David Stříž (2+9)

Zápas bude jako hlavní rozhodčí řídit Vojtěch Holaň, na čáře mu budou pomáhat Michal Vengřín a Mikuláš Dohnal

Sestavy z posledních utkání