Preview HC TATRA Kopřivnice - HC Slezan Opava

Preview: HC TATRA Kopřivnice – HC Slezan Opava

Kopřivnice ztratila v uplynulém kole body v Hodoníně. Svěřenci Jaroslava Kofroně tak budou chtít získat "povinné,, tři body v domácím utkání se Slezanem Opava. Potrápí Opavané papírově silnější celek, nebo zůstanou všechny body v kopřivnické aréně?

Slezané se stále trápí, lepší výsledky nejsou na obzoru. V tabulce se opavané dívají všem ostatním celkům na záda, rozdíl mezi sedmou Opavou a šestou Kopřivnicí činí momentálně čtrnáct bodů. Slezané mají velice nelichotivou šňůru prohraných utkání. Série bez jediného bodu čítá již devět zápasů v řadě a opavský zmar nakonec odneslo duo trenérů Harazim, Galvas. Naposledy již v premiéře s novou trenérskou dvojicí Zdeněk Pavelka, který ještě vloni oblékal opavský dres a Dalibor Římský přivítali Ďábly z Nového Jičína a soupeři se museli poklonit, když prohráli na domácím ledě 1:3. Tým je mladý, je na něm psychická deka. Musíme se nastartovat, hrát jednodušeji,“ podotkl Zdeněk Pavelek po poslední porážce. Poslední zápas, ze kterého vytěžili body odnesl Šumperk a to již před jednačtyřiceti dny. Skóre 44:90 nemůže i s ohledem na pozici v tabulce znamenat nic jiné, než nejhorší útok. Nicméně v obdržených gólech jsou o dvě branky lepší než Kopřivnice. A jaká je bilance mezi oběma středečními soupeři? V prvním utkání na opavském ledě vyznělo lépe pro slezany, kde zvítězili 3:0. Druhé a třetí již vyhrála Tatra vždy rozdílem dvou branek, 4:2 a v Opavě 7:5. A koho sledovat? V bodování je nejlepší útočník Lukáš Černý 13b (4+9) společně s Petrem Wolfem 13b (2+11). Kopřivničtí cestovali v posledním kole na Slovácko do Hodonína, kde zažili přestřelku. Dvakrát v něm prohrávali o dvě branky a v obou případech stačili skóre srovnat. Za stavu 0:2 dokonce dokázali stav otočit. Na body to nakonec bohužel nestačilo. Pozitivní zpráva je, že do zápasu již naskočil Adam Červenka, který naposledy nastoupil ve třetím kole. „I po nepovedeném začátku jsme si věřili, ale v průběhu utkání jsme udělali zbytečné chyby, které jsme třeba v Šumperku nedělali. Navíc přišly vyloučení a soupeř to dokázal potrestat. Selhali jsme v obranné fázi,“ prozradil trenér Jaroslav Kofroň. V kopřivnickém dresu se bodově daří Martinu Tomáškovi 14b. (10+4), za ním s třinácti body duo Jan Poruba (5+8) a Adam Kofroň (7+6). Dále Ondřej Sluštík 12b. (7+5) a Michal Vyčesaný 11 (6+5).

Nyní jen doufat, že se Opavě nezdaří nastartovat novou bodovou sérii a zlepšenou hru Kopřivnice nějak nenaruší. Favorit je tedy jasný. ''Dnes nás čeká doma Opava, která i když je na posledním místě tabulky, hraje kvalitní hokej. Aby jsme vyhráli, musíme hrát pozorně celé utkání a hlavně se vyvarovat zbytečných faulů. Soupeř má kvalitní přesilovky a umí je využít. Čekám bojovné a vyrovnané utkání. Uděláme vše pro výhru,,. Prozradil trenér Jaroslav Kofroň.

Zápas bude jako hlavní rozhodčí řídit Ivan Čuňočka, na čáře mu budou pomáhat Pavel Rychlý a Michal Vengřín.

Sestavy z posledních utkání

HC Tatra Kopřivnice: Fendrich – Heinzl, Stříž, Mrowiec, Marek, Kropka, Bail – Suchý, J. Mach, Vyčesaný – A. Kofroň, Sluštík, Červenka – Hrubý, Bartošák, Pěnčík.

HC Slezan Opava: Wanecki – Pokorný, Šindelář, Kiss, Rudl, Tichý, Štindl, Chalupa, Slavík, Vilinskij – Herman, Rousek, Vítek, Vaněk, Maxner, Wolf, Hartmann, Seidler, Černý, Malina, Škoda

Bilance 2017/18

24.2.2019v 10.00 hod
Vítkovice ve Vítkovicích