Preview HC TATRA Kopřivnice - HK Ďáblové Nový Jičín
Logo HK Nový Jičín Logo HC Tatra Kopřivnice

Preview: HC TATRA Kopřivnice – HK Ďáblové Nový Jičín

Druhá liga pokračuje středečním zápasem a již třetím zápasem ve své druhé polovině základní části. Tatrováky čeká již čtvrté derby a tentokrát na kopřivnickém ledě. Procházka růžovou zahradou to rozhodně nebude. Zajistí si tatrováci první body s tímto nesmiřitelným okresním rivalem? Zápas začíná v 18:00 hodin, nenechte si jej ujít!

O soupeři – Nový Jičín se momentálně nachází na páté pozici v tabulce s 30 body o čtyři víc než kopřivnická Tatra a boduje jen sporadicky, kdy poráží soupeře ze spodku tabulky tedy Opavou a právě Kopřivnicí. V posledním kole měli Ďáblové volný den a minulou středu odehráli nepovedený večer s dalším rivalem Valašským Meziříčím, kdy ještě po dvou třtinách dokázali vést již 4:0, ale poslední třetina přinesla velký finiš Bobrů a srovnání stavu v závěrečné minutě zápasu. V nájezdech měli více štěstí Valaši a dokonali tak velkolepý obrat, prohru 4:5 po nájezdech okomentoval trenér Macháček. „Zatímco druhá třetina byla z naší strany výborná, tak v té třetí jsme čtyřbrankový náskok vůbec neustáli. Dvě rychlé branky nás hodně rozhodily a pak už se v tomto duchu nesl celý zbytek zápasu,“ vzpomínal na černou dvacetiminutovku. Oživlých Bobrů byl rázem plný led a oči domácích hráčů čím dál častěji hleděly směrem k časomíře ještě doplnil novojičínský lodivod. V bilanci na venkovních stadionech mají Ďáblové pouhé tři vítězství, kdy dokázali vyhrát dvakrát v Opavě a jednou v Kopřivnici, další utkání nezvládni a nezískali v nich ani bod. Poslední zápas mezi oběma soupeři se odehrál v Novém Jičíně, kdy domácí zvítězili v poměru 4:2 a na konci tohoto souboje došlo k několika šarvátkám a bitkám. „Zápas jsme si prohráli sami, ale rozhodčí vyhecované utkání nezvládal, což dokumentoval v závěru, kdy nám i na střídačce přistávaly nějaké předměty,“ zhodnotil kouč Tatry. Koho sledovat v dresu Ďáblů? Nejlepší trojice v kanadském bodování je následující. Robin Gebauer 15b. (8+7) a zároveň nejlepší střelec Nového Jičína. Pavel Zedník 14b. (2+12) a obránce Vojtěch Adamík 13b. (4+9).

Tatrováci v minulém kole oproti ďáblům odjížděli k utkání do nedalekého Valašského Meziříčí, kde na domácí Bobry nestačili a již podruhé na bobří hrázi utrpěli porážku. Ve víkendovém utkání podlehli v poměru 2:5, kdy rozhodly individuální chyby některých jednotlivců. Ztratili jsme dobře rozehraný zápas a úplně zbytečně, kdy jsme si minimálně bod určitě zasloužili. Bohužel rozhodl třetí gól v naší síti, kdy sice v oslabení, ale po nedůrazu před bránou. Takové hrubky nemůžeme v obraně dělat. Řekl ještě k utkání trenér Jaroslav Kofroň.

„Chtěl bych za celý tým všechny pozvat na zítřejší DERBY. Bohužel se nám ještě tuto sezónu Nový Jičín nepodařilo porazit. Vždy to byl vyrovnaný boj a zítra to nebude jinak. O výsledku budou rozhodovat i malé drobnosti. Buďte naším šestým hráčem. Děkujeme za přízeň“, vzkazuje fanouškům na závěr trenér Jaroslav Kofroň.

Nejlepší hráči v kanadské bodování Tatry. Martin Tomášek 14b. (10+4), Michal Vyčesaný 13b. (8+5), Adam Kofroň 13b. (7+6), Jan Poruba 13b (5+8) a Ondřej Sluštík 12b (7+5).

Utkání bude rozhodovat trojice Jiří Škach – Ing. Lukáš Barteček a Zbyněk Novák.

Sestavy z posledních utkání:

HC TATRA Kopřivnice: Hromada – Heinzl, Stříž, Marek (A), Mrowiec, Krutil, Bail – Červenka, Tomášek, Vyčesaný, Hrubý, Sluštík (C), Mach, Suchý, Bartošák (A), Kofroň, Pěnčík, Kofroň

HK Ďáblové Nový Jičín: Jiří Slovák I. – Hruška, Běhal, Adamík, Tomeček, Janiczek, Már – Málek, Zedník, R. Gebauer – Matiaško, Kocián, Chvostek – Motloch, Bednář, J. Sonnek.

Bilance 2017/18

Kopřivnice – Nový Jičín

2:5, 1:3, 2:4

26.kolo, středa 6.12, od 18. Hodin HC TATRA Kopřivnice vs. HK Ďáblové Nový Jičín