Preview Hokejový klub Opava - HC TATRA Kopřivnice

Preview 31. kola: HC Slezan Opava – HC TATRA Kopřivnice

Logo HC Tatra Kopřivnice Logo HC Slezan Opava Kopřivnický cíl je jasný. Zvítězit ve Slezsku a prodloužit bodovou sérii

Kopřivnici čeká dohrávka 31. kola a zajíždí do Opavy, která se nachází na beznadějně poslední pozici a tatrováky čeká nelehký úkol s nepříjemným soupeřem. Rozhodčí vhodí úvodní buly v 18 hodin.

Slezský celek je ukotven na poslední příčce a aktuálně ztrácí na Kopřivnici propastných šestnáct bodů. Tým vedený Zdeňkem Pavelkem a Daliborem Římským zažívali nelichotivou šňůru zápasů, když nepoznali radost z vítězství v patnácti zápasech v řadě. Vydolovali v nich pouhé dva body za prohry v prodloužení a senzačně s Porubou 3:4 sn. a v posledním vzájemném utkání v Kopřivnici taktéž po nájezdech. První utkání v novém roce se Opavané představili na domácím ledě s šumperskými Draky a konečně prolomili šňůru proher a zvítězili v poměru 3:1 což určitě bylo velké překvapení. Datum, kdy naposledy zvítězili za tři body byl 18. Říjen. Navázat na dobrý výkon chtěli v sobotním utkání v Hodoníně a dlouho s Drtiči drželi krok, ale ve vyrovnaném průběhu se nakonec radovali domácí hráči. „Byl to vyrovnaný zápas, který rozhodlo proměňování šancí. Měli jsme jich dost, ale když nedáme góly, tak nemůžeme vyhrát“. Smutnil po zápase trenér Opavy Zdeněk Pavelek. Ve vzájemných utkáních se Opava s Kopřivnicí v této sezoně utkali čtyřikrát a ve třech případech odcházeli z ledu spokojenější tatrováci. Na Opavském stadionu se poprvé radovali slezané výsledkem 3:0 v odvetě zase Kopřivnice v poměru 7:5. Ve městě tatrovek se dvakrát radovali domácí borci výsledky 4:2 a druhé se rozhodovalo až v nájezdech 3:2sn. Kopřivnice se utká ve slezské metropoli posilněna dvěma vítěznými zápasy v řadě. Po pěti porážkách v řadě se vítězilo nad Bobry a naposledy na ledě Ďáblů v Novém Jičíně, které se konečně podařilo porazit až na popáté. Trenér Jaroslav Kofroň k tomu dodal. „Tohle byl podle mě náš nejhorší výkon ze všech odehraných derby. Druhá třetina byla hodně neurovnaná, ale naštěstí jsme alespoň vyrovnali. V závěru jsme to riskli a vyplatilo se. V nájezdech šlo vidět, že si věříme a navíc nás v nich podržel Hromada. Jsme rádi, že jsme mohli udělat radost našim divákům, kteří nás přijeli podpořit“. Určitě velkou radost kopřivnickým fanouškům dělá nejzkušenější hráč a zároveň asistent trenéra Jaroslav Kofroně a světoběžník Martin Tomášek (39 let), který v obou vítězných utkáních vstřelil hattrick.

Čas letí dál a jako pronásledovatelé Valašského Meziříčí, na které je ztráta devět bodů a jejich bodové dorovnání nemusí být nereálné. Určitě tam šance je, nicméně k tomu je třeba zdolat Opavu, aby byla ztráta pouze šestibodová.

Statistiky hráčů Opavy:
• Nejproduktivnější hráč: Lukáš Černý (6+11)
• Nejlepší střelec: Jakub Vítek (8)
• Nejlepší nahrávač: Petr Wolf (12)
• Nejproduktivnější obránce: Dominik Rudl (7+6)

„I když máme na Opavu šestnáctibodový náskok, tak víme, že nás čeká těžký zápas. Opava je na domácí půdě nebezpečný soupeř o čem se naposledy přesvědčil Šumperk. Jdeme do zápasu s pokorou a s vědomím, že nemůžeme nic podcenit. Musíme hrát zodpovědně a bez faulů, protože domácí mají kvalitní přesilovku. Uděláme vše, abychom dovezli do Kopřivnice 3 body“. Prozradil Jaroslav Kofroň.

Statistiky hráčů Kopřivnice:
• Nejproduktivnější hráč: Martin Tomášek (17+5)
• Nejlepší střelec: Martin Tomášek (17)
• Nejlepší nahrávač: Dominik Suchý (11)
• Nejproduktivnější obránce: David Stříž (2+9)

Zápas bude jako hlavní rozhodčí řídit Daniel Markovský, na čáře mu budou pomáhat Lukáš Barteček a Pavel Rychlý.

Sestavy z posledních utkání:

Hokejový klub Opava: Šafránek - Fišera, Kiss, Šindelář, Šendera, Rudl, Tichý, Slavík - Bitomský, Herman, Vítek - Štindl, Vaněk R., Chalupa (C) - Maxner, Wolf (A), Hartmann - Seidler, Malina, Škoda.

HC Tatra Kopřivnice: Hromada – Štěpánek, Stříž, Marek (A), Krutil, Mrowiec, Bail – Červenka, Tomášek, Vyčesaný, Hrubý, Sluštík (C), Mach, Suchý, Kofroň, Gola.

Bilance 2017/18
Opava – Kopřivnice 3:0, 2:4, 5:7, 2:3sn