Preview Poruba - Kopřivnice

Preview: Poruba - Kopřivnice

Logo HC RT TORAT PorubaLogo HC Tatra Kopřivnice
Seberou tatrováci body favoritovi?

Po týdnu volna tým Kopřivnice čeká dvou zápasový venkovní trip. Nejprve vyráží na led lídra ligy Poruby. A uzavře se čtvrtá sedmina základní části. Po třech zápasech s relativně slabšími týmy získali pouhé dva body, což je za očekáváním. Podaří se bodovat na ledě favorita Poruby, která zrovna neoslňuje formou? Úvodní buly bude v RT TORAX aréně vhozeno v 18 hodin.

O soupeři. Porubští po povedeném začátku soutěže, kdy měli sérii třinácti vítězných utkání v řadě, rázem zaznamenávají trhliny, když z posledních osmi zápasů, čtyři prohráli. Za rámeček si určitě nedají prohru v Šumperku v poměru 1:7 a poslední tři duely v nichž získali jen dva body za ubojovanou výhru po nájezdech v Opavě. Na řadě přišel kolaps na domácím ledě s Valašským Meziříčím, kdy dostali výprask 2:6 a v pátečním předehrávaném utkání v Novém Jičíně, kde s Ďábly podlehli 1:2. Kdy jedna skvělá třetina porubských byla na jičínské mladíky zoufale málo. A rázem je mužstvo, které bylo k neporažení na dostřel Hodonínu. Ti již ztráceli 12 bodů, ale díky špatným výsledkům je náskok pouze pětibodový a trenér Aleš Flašar jistě z toho nemá klidné spaní. To samé v uvozovkách se dá nazvat i o kopřivnickém mužstvu. Určitě není v nejlepší náladě, když se postupně nepovedly zápasy s Opavou, Valašským Meziříčím a Novým Jičínem, kde si to Kopřivničtí prohráli sami, po hrubých individuálních chybách a s jedním vstřeleným gólem nemůžeme vyhrát. Naznačil trenér Kofroň. Bilance s Porubou je momentálně 3:0 pro svěřence Aleše Flašara. Poslední bitvu prohráli tatrováci na domácím ledě 0:6, přičemž v první třetině měla Kopřivnice několik tutovek, ale Kubáň všechny puky dokázal polapit. Určitě nejlepší zápas odehráli v druhém souboji v Porubě, kde dokázali loupit. I když po prohře v prodloužení, kde rozhodl kanonýr Luka, který vstřelil Kopřivnici góly ve všech zápasech.

Koho sledovat? Na čele statistik se neustále drží trio útočníků Jiří Zdeněk 34b. (16+18), Vladimír Luka 31b. (18+13) a Tomáš Káňa 27b. (11+16). Mezi obránci se nejlépe vede Kalužovi 16b. (3+13).

Trenér Jaroslav Kofroň má jasno. ,,Jedeme na led favorita soutěže. Čeká nás hodně těžké utkání. Chceme každopádně překvapit, což se nám už jednou povedlo. Abychom uspěli, musíme se vyvarovat individuálních chyb, které jsme dělali minulé zápasy. Každý zápas začíná za stavu 0:0.

V kopřivnickém dresu si nejlépe vede nejzkušenější člen týmu Martin Tomášek s 16b. (11+5) za ním Ondřej Sluštík 14b. (8+6) a Jan Poruba 14b. (5+9).

Utkání bude řídit trio sudích, jako hlavní Jakub Koziol a na čarách mu budou pomáhat Vladan Bojda a Tomáš Mikler.

Sestavy z posledních utkání:

HC RT TORAX Poruba 2011: Kůdela – Kaluža, Popela, Slavík, Dresler, Janota, Hryciow – Fojtík (od 25. Gelnar), Haas, Ballner – Káňa T., Zdeněk, Luka – Finsterle, Jaroš, Ollender

HC TATRA Kopřivnice: Hromada – Štěpánek, Heinzl, Stříž, Marek (A), Kropka, Mrowiec, Krutil, Bail – Červenka, Tomášek, Vyčesaný, Hrubý, Sluštík (C), Mach, Suchý, Bartošák (A), Pěnčík, Kofroň, Gola

Bilance 2017/18
Poruba - Kopřivnice

12:3, 2:1p., 6:0,

28. kolo, středa 13. prosince, od 18. hodin HC RT TORAX Poruba vs. HC TATRA Kopřivnice

Sezóna 2018 -2019

Muži