rozhovor s Ing. Jaroslavem Hrubým

Ing. Jaroslav Hrubý o skončené sezóně a o nadcházející


Skončila další hokejová sezóna. Jak bys ji s odstupem času zhodnotil?

Sezóna byla vcelku dobrá, jen v průběhu bylo mnoho výkonnostních výkyvů. Hodně nás ovlivnilo zranění Adama Vrby v úvodu sezóny a následné hledání brankářské jedničky. Pozitivní na tom je, že René Fendrich je do budoucna velkým příslibem a až získá více zkušeností, může to být základní stavební kámen mužstva a toho jsme si vědomi.

Do vyřazovací části jsme narazili na ambiciózní Vsetín, který měl jasný cíl a to postup do WSM ligy, což se valachům nakonec podařilo. Jak jsi tuto sérii viděl?

Upřímně řečeno, přesně tak, jak dopadla. Vsetín byl jasný favorit a jeho cíl byl jasný a tomu v sezóně podřídil vše. Ale na druhou stranu to byly myslím pro fanoušky krásné zápasy, kde padalo hodně branek a to se vždy líbí.

Trenér Václav Slabý měl k dispozici obrovský nedostatek obránců viz. Hoďa, Teper, Čintala a Fojtík a na jejich místo muselo zasáhnout hned několik útočníků. To se samozřejmě poté projevilo. Nešlo s tím něco udělat a doplnit kádr jinými obránci, abychom byli důstojnějším soupeřem Vsetínu?

V podstatě to nemělo smysl, protože na to abychom Vsetín porazili, bychom museli obměnit 2/3 mužstva a to samozřejmě nejde. Spíš jsme se snažili hrát s tím co máme, aby měli všichni hráči možnost ukázat se. Hráli o svou budoucnost.

Hráče nyní čeká letní příprava a otázkou je zda bude nadále pokračovat trenér Slabý nebo máte v hledáčku jiné jméno?

S trenérskou dvojicí Slabý-Malík jsme novou smlouvu neuzavřeli. Za práci v klubu jsem oběma poděkoval a nově družstvo mužů bude trénovat trenérská dvojice ve složení Kofroň-Tomášek. Jaroslav Kofroň je dlouholetý trenér mládeže v Kopřivnici a bývalý hráč mužů, který má odpovídající trenérské vzdělání a jsem přesvědčen, že jeho znalosti a umění budou přínosem pro náš klub. Martina Tomáška snad není ani třeba představovat. Martin bude zároveň pokračovat v hráčské kariéře.

Nyní k novému partnerovi mužstva mužů. Do týmu jste zdárně přivedl strategického partnera Tatra Truck. Co nás čeká? Přece jenom název firmy v názvu týmu je již velký krok do budoucna.

Je to završení práce, která započala koncem dubna 2016 a znamenala nespočet schůzek s lidmi okolo vedení Tatry a můžu říct, že i když jsem stále věřil, že se to povede, tak jsem místy už byl i lehce pesimistický. V konečném důsledku se to ale podařilo a teď zbývá doladit s novým ředitelem marketingu Tatry techniku spolupráce, včetně vizualizace dresů atd., takže nyní to jsou už spíše příjemnější starosti. Tady bych ještě rád trochu mírnil euforii fanoušků.Tatra Truck a.s. se stala opravdu významným partnerem hokeje v Kopřivnici, ale výše příspěvku pokryje cca 30% rozpočtu na sezónu, takže nás čeká spousta práce. Je to ovšem velice pevný základní kámen i do budoucna, jelikož není časově omezena.

Velkou práci odvedl i místostarosta města Kopřivnice Lumír Pospěch. I díky němu by měla být navýšena dotace z města, je to tak?

Tady bych rád uvedl na pravou míru roli pana místostarosty Pospěcha v pomoci financování hokeje v Kopřivnici. Pan místostarosta se z titulu své funkce stará o celý sport v Kopřivnici, nejen o hokej a nikdy se mnou nebyl na žádné schůzce o sponzoringu hokeje. Nicméně konzultovali jsme spolu s kým, kdo jednal a jak jednání dopadla. Jeho nezpochybnitelná role je v jiné oblasti a to ve zvelebování našeho zimního stadiónu, ať už to byla nová časomíra, ozvučení, úprava vestibulu a nyní nově oprava střechy a nákup nové rolby. To jsou všechno záležitosti, ve kterých se angažoval p. Pospěch a které se mu podařily prosadit a to i díky tomu, že hokej v Kopřivnici je sportem s největší návštěvností. Veškeré tyto opravy a nákupy by jistě byly v brzké době nutností, neboť stará zařízení již dosluhovala a musela by být vyměněna za nová, ale kombinace jeho schopností vyjednat to co nejdříve a návštěvnosti ZS to vše urychlilo.

O navýšení dotace z města nic nevím, jelikož o dotaci se žádá. Za klub žádost zpracovávám já a tato žádost přijde na řadu koncem května a na programu Zastupitelstva města by měla být 20. června.

Nyní otázka ke složení mužstva na nadcházející sezónu. Jsou již vyhlédnuté potencionální posily, respektive jak by mohl kádr vypadat. Přece jenom by Tatra zřejmě chtěla vidět konkurenceschopný tým?

Na jména je ještě čas. Spíš máme v hlavně posty, které je potřeba posílit. Hlavně nevíme jak bude vůbec vypadat model II.ligy a jak to bude vypadat na trhu s hráči vhledem k tomu, že se nově nebude sestupovat WSM ligy.

Již nyní se objevují informace ohledně odchodu RT Torax Poruby do Polské ligy a místo něj údajně Karviná což by byla farma Poruby. Další otazník visí nad Orlovou, která má právo startovat ve druhé lize Opavou a nově Technikou Brno. Po odchodu postoupivšího Vsetína, již zřejmě nebude kvalita druhé ligy taková jaká bývala, nebo jsi jiného názoru?

V předchozí otázce jsem částečně odpověděl. Sám za sebe si myslím, že ČSLH vyřešil extraligu, WSM ligu, juniorskou extraligu a na nižší soutěže trochu zapomněl. Protože pokud dojde k rozdělení II.ligy jen do dvou skupin, tak to bude soutěž časově a finančně velmi náročná a pokud se do druhé ligy přidají jiná mužstva z KL mužů, tak si myslím, že kvalita půjde dolů. To jsou ale jen moje spekulace.

Chystáte nějaké novinky pro hokejové příznivce? Mezi vámi a některými fanoušky hlavně z kotle nejsou zrovna nejlepší vazby. Schází nějaké jednání mezi vámi. Co by se dalo v tomto směru zlepšit?

Ano, jsem si vědom, že někteří fanoušci mě nemusí. Kdo mě zná tak dobře ví, že já si fanoušků velmi vážím a kdyby to tady mělo být tak jako dříve např. v Karviné, kde na hokej přišlo 200 diváků a z toho bylo 150 z Kopřivnice, tak bych to nedělal. Respektuji, že když se daří, tak je to zásluha hráčů a fanoušků a když ne, tak se musí najít viník. Jsem opravdu rád, když jedou fanoušci na utkání ven podpořit své hráče , vnímám, že je to projev lásky k hokeji a ke svému mužstvu. Nicméně práce v klubu je opravdu něco jiného. Proto jsem nedávno na FB s potěšením napsal, že jsem rád, že se někdo našel i z fanoušků a chtěl by pomoci. Následně jsem, ale zjistil, že by se jednalo jen pomoc s pravidly jak rozdělovat případné provize z prodeje hokejových suvenýrů a i když jsem poté napsal, kde je možná pomoc fanoušků, veškerá diskuze skončila. Protože to beru trochu osobně, tak jsem rád, že jsem se domluvil s Pavlem Mikšovským, který bude mít nově mimo jiné na starost i spolupráci s fanclubem. Takže věřím, že i na tomto poli se něco posune k lepšímu.


Děkuji za rozhovor

zaznamenal Michal Polášek

 

Kalendář akcí a výsledků

Najdete nás na FB

Nepřehlédněte

2019 - 2020

Muži

16.10.2019 v 18:00 hod
Opava

19.10.2019 v 17:00 hod
Hodonín-venku
odj: 12:00 hod

23.10.2019 v 18:00 hod
Valašské Meziříčí-venku
odj: 15:30 hod


Dorost

20.10.2019 v 11:00 hod
Valašské Meziříčí v Rožnově


Mladší + Starší žáci MSK

18.10.2019 v 15:15 hod
Metropolia Silesia

22.10.2019 v 15:45 hod
Frýdek-Místek venku
odj: vlastní


Mladší žáci OLK

19.10.2019 v 10:30 hod
Prostějov-venku
odj: 8:15

26.10.2019 v 10:45 hod
Šumperk-venku
odj: 7:45 hod


4. + 5. třída

20.10.2019 v 9:45 hod
Třinec-venku
odj: 7:45

25.10.2019 v 15:00 hod
Karviná


3. třída

20.10.2019 v 15:15 hod
Frýdek-Místek + Nový Jičín
ve Frýdku-Místku, doprava vlastní


2. třída

27.10.2019 v 9:00hod
Vítkovice - venku
odj: 7:15hod
 
Logo Pojď hrát hokej logo MSK logo MŠMT Nábor ISMM Production & Business Cooperation s.r.o. logo NIMDA Logo FAVEA a.s. Logo Elektropohony Logo Deviro Logo Porgest Logo Komterm Logo TGS Logo Penzión p. B. Horou Logo Robinson logobg logo Profi Credit logo Pro Leasing s.r.o. logo Pavel Sedlák logo CCM
logo Schindler logo Bortel
logohc

Kdo je online

4 hosté

Přihlášení


Zapomenuté heslo
.