Rozhovor s manažerem mužstva mužů ing. Jaroslavem Hrubým

Manažer mužstva mužů Ing. Jaroslav Hrubý k nové sezóně

Druholigová soutěž již pomalu a jistě klepe na dveře. V Kopřivnici kádr pro čtvrtý ročník třetí nejvyšší soutěže doznává patrně poslední změny. Před posledním přípravným utkání jsme se zeptali na několik otázek manažera HC TATRA Kopřivnice, Jaroslava Hrubého. Otázky například o tom, jak se mu zamlouvá momentální příprava na ledě, v přípravných utkáních nebo o možností posílení mužstva.

Pane Hrubý, je před námi další druholigová sezóna, co od ní očekáváte?

Očekávám od sezóny atraktivní hokej našeho týmu, který bude bavit naše fanoušky. Vzhledem k tomu, že tým máme již třetí sezónu velmi podobný a hráči jsou zase o rok zkušenější, tak předpokládám, že se vyhneme výkonnostním výkyvům a budeme pravidelně sbírat body, tak abychom je nemuseli honit na poslední chvíli, jako tomu bylo v minulé sezóně.

Běží příprava na ledě a výsledky jsou prozatím vyrovnané 2:2. Naposledy to nevyšlo v Opavě.

Je to vše jen příprava, ale samozřejmě i ta je důležitá. Na výsledky se dívám i s ohledem kolik, který soupeř má odehráno v přípravě zápasů a kdy začali s přípravou na ledě. Zatím naši kluci mají i hrubou fyzickou přípravu a potom tréninky na ledě. Proto to někdy působí neučesaně, ale to se s herní praxí jistě zlepší. Hlavní je přístup hráčů v nynějším období a ten na velmi dobré úrovni.

Jak se vám zatím jeví herní projev mužstva?

Je to zatím takové syrové, ale je to dáno začátkem sezóny. Hráči si musí uvědomit, že pokud budou plnit požadavky trenérů, tak mohou hrát s kýmkoli. Loňská sezóna to ukázala jasně.

Hrací model doznal podstatných změn, kdy se mužstvo utká i s mužstvy skupiny Jih. Líbí se vám tato varianta, a hlasoval jste pro ni?

Pro model jsem hlasoval, protože se mi líbila jeho atraktivnost a změna. Vedení soutěže zapracovalo na termínové listině zápasů se skupinou Jih, dlouhé trasy máme v sobotu, což je pro hráče, kteří jsou zaměstnáni dobře. Soupeři ve skupině Jih jsou zajímaví a ambiciózní, takže uvidíme v praxi, jestli naše skupina Východ bude mít navrch, tak jako tomu bylo v uplynulých šesti sezónách, kdy ze skupiny Východ byl vždy postupující do vyšší soutěže. Obecně si myslím, že fanoušci se mohou těšit na zajímavou konfrontaci s ambiciozními týmy z Havlíčkova Brodu, Žďáru nad Sázavou atd.

Hráčský pohyb v mužstvu podle přípravných utkání se příliš nezměnil od předešlých ročníků

Kádr se opravdu moc nezměnil. Hráčskou kariéru ukončili Vyčesaný Michal, Merenda Petr a Bartošák René, vesměs z důvodů pracovního vytížení. Kádr byl zatím doplněn o naše odchovance Imricha Ondřeje, Macha Matěje z třinecké juniorky a Rašku Dominika a Ficka Dominika z vítkovické juniorky. O místo v kádru bojuje také Poruba Jan, který se vrátil z hostování ve Frýdku Místku. Ještě bychom spolu s trenéry rádi uvítali posílení v obraně. Uvidíme, jací budou k mání hráči začátkem září, protože právě nyní týmy vyšší soutěže, které měly v přípravě, až 30 hráčů své kádry zužují a objevují se na trhu další volní hráči.

Jaké ambice má toto mužstvo, když se podíváme z pohledu diváka na tři předešlé ročníky, tak nám vyjde, vždy postup z posledního místo po základní části do bojů o play off.

Je to tak, ale i kvalita kádru je dána výši rozpočtu, který jsme schopni na sezónu zajistit. Já si myslím, že kluci jsou, jak jsem již říkal o rok zkušenější, a ví, že hrát můžeme s každým. Pokud se nám budou vyhýbat zranění, tak se nadcházející sezóny nebojím. I když letos do play-off postupují pouze první čtyři týmy z naší skupiny, tak si myslím, že je v našich silách o play-off se reálně porvat.

Bude velkým zklamáním, když se letos postup do vyřazovacích bojů nepovede? Obzvlášť, když se peníze na sezónu obtížně shánějí?

Samozřejmě, že bych byl zklamán, kdyby se to nepodařilo, protože kvůli tomu se celou sezónu hraje. Mrzelo by mě to hlavně kvůli fanouškům, ale i sponzorům. Je to však ještě daleko, takže se pojďme těšit na novou sezónu a budeme našim klukům věřit, že postup do play-off zvládnou.

Co nového mohou fanoušci očekávat, a jaké akce se během sezóny plánují?

Určitě se mohou fanoušci zase těšit na utkání, které budeme hrát v červených dresech, které se budou opět dražit a výtěžek dražby opět dáme na dobročinné akce. V hlavě mám ještě pár věcí, ale musím to ještě probrat s Adamem Červenkou, který je duší těchto akcí na podporu dobré věci. Fanoušky budeme včas informovat.

V minulé sezóně se paralelně odehrávaly domácí zápasy hokejistů a házenkářů. Našli jste společnou řeč s vedením házené a vyřešili problém, aby se již utkání nepřekrývaly?

Se zástupci KH Kopřivnice jsme se již jednou sešli a domluvili jsme se, že až budou známy obě termínové listiny a jejich vzájemné kolize, budeme se snažit najít schůdnou cestu tak, aby fanoušci mohli sledovat oba sporty.

Co máte na srdci a vzkázal byste věrným fanouškům?

Budu rád, když fanoušci zachovají našemu klubu přízeň a budou povzbuzovat hráče, tak abychom splnili cíl, postup do play-off. Já osobně si fanoušků nesmírně vážím a vážím si toho, že jsou ochotni věnovat spoustu hodin svého času, aby povzbudili své idoly.

Děkuji za rozhovor

 

Kalendář akcí a výsledků

Najdete nás na FB

Nepřehlédněte

2019 - 2020

Muži

15.1.2020 v 18:00 hod
Nový Jičín

18.1.2020 v 17:00 hod
Moravské Budějovice

22.1.2020 v 18:00 hod
Šumperk


Dorost

18.1.2020 v 16:00 hod
Karviná-venku
odj: 13:00

26.1.2020 v 13:30 hod
Znojmo


Mladší + Starší žáci MSK

18.1.2020 v 11:00 hod
Kopřivnice OLK(pouze MŽ)

23.1.2020 v 15:00 hod
Nový Jičín(pouze MŽ)-venku
odj: vlastní

26.1.2020 v 10:30 hod
Rožnov-venku
odj: vlastní


Mladší žáci OLK

18.1.2020 v 11:00 hod
Kopřivnice MSK

26.1.2020 v 10:30 hod
Karviná


4. + 5. třída

19.1.2020 v 9:00 hod
Havířov-venku
odj: 8:30 hod (pouze HC5)

25.1.2020 v 10:30 hod
Třinec

3. třída

26.1.2020 v 9:00 hod
Karviná+Horní Benešov
v Karviné
odj: 7:00 hod


2. třída

19.1.2020 v 9:00 hod
Orlová+Karviná
v Orlové
odj: 7:00 hod

Celý článek...
 
Logo Pojď hrát hokej logo MSK logo MŠMT Nábor ISMM Production & Business Cooperation s.r.o. logo NIMDA Logo FAVEA a.s. Logo Elektropohony Logo Deviro Logo Porgest Logo Komterm Logo TGS Logo Penzión p. B. Horou Logo Robinson logobg logo Profi Credit logo Pro Leasing s.r.o. logo Pavel Sedlák logo CCM
logo Schindler logo Bortel
logohc

Kdo je online

4 hosté

Přihlášení


Zapomenuté heslo
.