SHK Hodonín - HC Kopřivnice

Logo HC Kopřivnice Logo SHK Hodonín Odplata se nepovedla a jsme zpět na předposledním místě

SHK Hodonín - HC Kopřivnice 6:4 (3:1, 1:1, 2:2)

K poslednímu utkání tohoto roku kopřivničtí borci zajížděli na led čtvrtého celku druholigové tabulky Hodonína, bez obránců Kowalczyka a Tepera. A byli to hráči v oranžových dresech, kteří otevírali skóre již po jednadvaceti vteřinách po úvodním buly zásluhou Vaňka, ale hosté se nechtěli nechat zahanbit a do konce první minuty dokázali kapitánem Martinem Tomáškem dorovnat. Ovšem první třetina nakonec vyzněla lépe pro svěřence trenéra Beťka a dvěma přesnými zásahy v podstatě rozhodli tento zajímavý duel. Závěr utkání přinesl dobrou partii a zajímavou přestřelku, kdy se v 56 minutě prosadili hned tři hráči, nejprve odskočil na rozdíl dvou gólů Kadlec, ale vzápětí snižoval podruhé Tomášek. Aby toho nebylo málo opět po hrubici obrany přidává šestou trefu Hajný a určil tak konečný výsledek, velmi dobrého zápasu. Kopřivničtí hráči ukončili konec roku na posledním postupovém místě do play-off s náskokem třinácti bodů na poslední brněnskou Techniku.

Branky a nahrávky: 1. Vaněk (Kadlec, Potechin), 12. Kadlec (Haloda M., Peš), 14. Vaněk (Miklík, Jurča), 31. Hložánek (Peš, Vrána), 56. Kadlec (Peš, Gazda), 56. Hajný (Charvát) – 1. Tomášek (Krutil, Ollender), 27. Marek (Poruba), 45. Mach (Červenka, Sluštík), 56. Tomášek (Pěnčík, Ollender)

Rozhodčí: Vrba – Musil, Komínek

Vyloučení: 4:5, navíc Miklík (HOD) 10 minut.
Průběh zápasu: 1:0,1:1,3:1,3:2,4:2,4:3,5:3,5:4,6:4
Střely na bránu: 33:31

SHK Hodonín: Kotvan (Haloda O.) – Miklík, Potechin, Haloda M., Polesný Kužílek, Pokorný, Loginovsky, Gazda – Jurča, Vaněk, Kadlec – Vrána, Peš (C), Hložánek – Hajný, Charvát, Kuba – Ling, Horváth, Černohous. Trenér: Stanislav Beťko

HC Kopřivnice: Vrba (Fendrich) – Fojtík, Krutil, Čintala, Bartošák, Marek, Procházka, Chalupa – Pěnčík, Poruba, Sluštík, Vyčesaný, Hrubý, Tomášek (C), Pargač, Mach, Ollender, Červenka. Trenér: Václav Slabý

Ohlasy Trenérů:

Stanislav Beťko: (trenér SHK Hodonín) : Do utkání s Kopřivnicí jsme šli s jasným cílem získat v posledním domácím utkání roku tři body. Bylo to ale hodně těžké utkání. Hodně nás srážely zbytečné branky, které jsme dostali. Měli jsme skvělý start, hned z prvního útoku jsme dali gól, ale v dalším střídání ihned inkasovali. A to se s námi táhlo vlastně celý zápas. Kluci to ale odmakali a zaslouženě jsme dnes získali tři body. Jsme rádi, že jdeme do nového roku ze třetího místa a uděláme všechno proto, abychom tuto příčku udrželi až do play-off. Je nám ale jasné, že to bude nesmírně těžký úkol, protože soutěž je hrozně vyrovnaná. Na závěr bych chtěl poděkovat fanouškům za celoroční podporu a jménem celé kabiny bych jim chtěl popřát v novém roce hodně zdravíčka a pohody a přál bych si, aby nás i nadále tak skvěle podporovali.

Václav Slabý: (trenér HC Kopřivnice) : V první třetině jsme zaspali kdy na nás Hodonín vlétl, kdy měl velké nasazení a bruslení. V druhé třetině se hra vyrovnala dostali jsme se do hry a dali góly, ale je to stále jako přes kopírák proti těmto kvalitním soupeřům jákymi jsou tito, to jsou tak velké individualní chyby, kteří tito soupeři trestají. Ale jinak musím kluky pochválit, bojujeme, ale pak nás sráží tyto velké chyby jednotlivců, kteří to nedělají naschvál, ale hrají tak jak hrají a to soupeř nedělá takové chyby. Za bojovnost, ale kluky musím pochválit.

zaznamenal Michal Polášek

Por 11 64:33 29

HK Nový Jičín

Snad to vyjde příště