SHK Hodonín - HC Tatra Kopřivnice

Logo HC Tatra Kopřivnice Logo SHK Hodonín Vedoucí mužstvo druhé ligy nepřipustilo komplikace

SHK Hodonín - HC Kopřivnice 8:2 (3:0, 2:1, 3:1)

Kopřivnický celek vyrazil mezi vinice na Slovácko, kde chtěli v odvetě odčinit skalp Drtičů, ale stejně jako doma skončilo i na venkovním stadioně výsledkem 8:2 pro Hodonín. Drtiči byli lepším mužstvem po celý zápas a o vítězství prakticky rozhodli již v první třetině. Tatrovákům se podařilo snížit až za nelichotivého stavu 0:5 ve druhé třetině, ale v poslední části se Drtiči během necelých dvou minut prosadili hned třikrát a o zápase bylo zcela rozhodnuto. V závěru ještě upravil na konečný stav Sluštík.

Zápas od samého počátku se vyvíjel lépe pro domácí hráče, kteří z tlaku vybojovali dvě přesilové hry a na konci té druhé si díky Sajdlovi připisují první branku svého týmu, který pálil od pravého mantinelu, na nějž byl Hromada krátký – 1:0. Na další branku si diváci museli počkat do patnácté minuty, kdy po vzájemném vyloučení se hrálo 4 na 4 a hru lépe zvládali domácí, kteří přidávají druhou branku z přečíslení dva na jednoho a Vaněk dorážel do prázdné brány. Chvíli na to v pokračování bez dvou hráčů v poli každém na jedné straně se vyplatilo opět domácím, když rozrostli svou střeleckou potenci. Peslar nahodil touš na Hromadu, kde se odrazil na volného Kadlece, který neměl problém uklidit puk do sítě – 3:0.

Ve druhé části se brzy dostali do do čtyřbrankového náskoku díky Vaňkovi, který se prodral kolem mantinelu a přesnou ránou se nemýlil – 4:0. Aby toho nebylo málo, v dalším oslabením tatrováků se prosadili muži v modrých dresech popáté zásluhou Sajdla, který hezky a přesně z rohu hřiště přidává svou druhou branku večera – 5:0. Radost přišla i na hostující straně, na konci třetiny se Jan Poruba postaral o snížení stavu v početní výhodě – 5:1

Kopřivničtí hráči se ještě snažili s výsledkem něco udělat a rozhodně si tvořili šance, ale byli v nich impotentní, za to Drtiči se prosadili během minuty a čtyřiceti vteřin hned třikrát. Nejprve Romančík z pravého kruhu prostřelil Hromadu po něm Hložánek z přečíslení zakončoval do prázdné brány a posledním zakončovatelem byl Vrána, který vsítil osmou branku domácích – 8:1. Skóre upravil už jen Ondřej Sluštík, který v 56 minutě i díky Čintalově střele šikovně tečoval za záda Halody – 8:2. Utkání skončilo stejným výsledkem jako ten první na kopřivnickém ledě. Čekání na body trvají již čtyři zápasy a ve středu na domácím ledě mohou udělat reparát v utkání s Opavou.

Branky a nahrávky: 7. Sajdl (Peš), 16. Vaněk (Miklík, Jurča), 17. Kadlec (Peslar, Sajdl), 23. Vaněk, 29. Sajdl (Matula, Peš), 47. Romančík (Sajdl, Kuba), 47. Hložánek (Charvát), 48. Vrána (Vaněk) – 38. Poruba, 56. Sluštík (Čintala)

Rozhodčí: Vrba - Mikšík, Čelechovský

Vyloučení: 6:6
Průběh zápasu: 5:0, 5:1, 8:1, 8:2
Střely na bránu: 37:27

SHK Hodonín: Haloda O. (Štěpanovský) – Sedlák, Kužílek, Peslar, Mojžíš (A), Haloda M., Kobylík, Miklík – Charvát, Hložánek, Romančík, Vrána, Venclík, Stehlík, Peš (C), Sajdl (A), Kuba, Matula, Jurča, Kadlec, Vaněk

HC Kopřivnice: Hromada – Stříž, Krutil, Čintala, Marek (A), Merenda, Kropka – Poruba, Pěnčík, Hrubý, Bartošák, Mach, Vyčesaný, Suchý, Tomášek, Kofroň A., Gola, Sluštík

Ohlasy trenérů:
Stanislav Beťko
(Hodonín):
Porazili jsme Kopřivnici jasně 8:2, ale rozjížděli jsme se docela pomalu. Postupem času jsme ale čím dál tím víc ukazovali naše kvality a myslím si, že dnešní vysoké vítězství je zcela zasloužené. Škoda, že jsme za stavu 8:1 polevili a nepřidali jsme ještě nějakou branku, ale zůstáváme pokorní a jsme za vítězství moc rádi. Nicméně, soupeři jsme dovolili velkou řadu přečíslení a samostatných úniků, ale to asi vyplynulo ze hry. Kluci si dnes věřili, že to uhrají, ale na příští zápas v Porubě budeme muset být v defenzivě ostražitější a zodpovědnější.

Jaroslav Kofroň (Kopřivnice):
Domácí byli od první vteřiny lepší. Donutili nás dělat hloupé chyby. My jsme nedokázali využít šance, které jsme si vytvořili. Škoda, mohlo to být zajímavější. Každopádně, dnes jsme na Hodonín rozhodně neměli a Drtiči vyhráli po zásluze.

HC TATRA Kopřivnice

Turnaj v Kopřivnici

3. třída

2. třída