SHK Hodonín - HC TATRA Kopřivnice

23. kolo II. liga skupina východ

Logo HC Tatra Kopřivnice Logo SHK HodonínNervy drásající boj vyzněl lépe pro Drtiče

 

SHK Hodonín - HC TATRA Kopřivnice 7:5 (2:2, 3:2, 2:1)

Kopřivnice zajížděla na Slovácko poletá živou vodou z minulého vítězného utkání. Od samého začátku, kde dostal v brance před Hromadou přednost René Fendrich se odehrával zajímavý hokej s hodně šancemi na obou stranách.
Domácí Drtiči brzy vedli o dvě branky, ale Tatra se s tím nechtěla smířit a kontaktní brankou nasměrovali k otočení nepříznivého stavu. Vedení tatrováků trvalo pouhé dvě minuty, a byli to Drtiči, kteří zaveleli k obratu. Utekli až na 5:3, ale tatrováci se opět dokázali zmátožit a stav dorovnali. Pro fanoušky to byl určitě infarktový průběh, protože se po chvilce oranjes opět dostal do vedení, který již nepustil. V závěru přidali sedmou trefu a zařídili tak, že všechny body zůstávají v Hodoníně.

Zápas se od začátku odehrával spíše opatrně, a brankář Hodonína Štěpanovský si několik prvních minut nesáhl na puk. Do pořádné šance se domácí Drtiči dostali až v sedmé minutě a byla z toho první branka utkání. Jan Sedlák se prosadil z levého kruhu přesnou ranou za Fendricha – 1:0. Do hezké šance se dostal Daniel Hrubý, ale na Štěpanovského nevyzrál. Kopřivnice poté pykala za hákování a toho využili v jedenácté minutě ke vstřelení druhé branky. Hodonín sevřel Tatru v obranném pásmu a z mezikruží nad vyrážečku přesně pálil Michal Romančík – 2:0. Kopřivnice na to brzy zareagovala, když k tyči přesně mířil Michal Vyčesaný – 2:1. Tatrovka po gólu ožila a Hrubý se opět dostal do slibné šance, ale puk za zády neskončil. Po tomto zákroku musel brankář Hodonína pro zranění přepustit místo Ondřeji Halodovi. Ten si musel zvyknout na zvýšený tlak Kopřivnice. V patnácté minutě, si však vybral slabší chvilku, při jeho rozehrávce puku se dobře pohyboval Daniel Hrubý, který špičkou hole došprtl touš mezi betony za brankovou čáru – 2:2. Do konce třetiny měl více práce Fendrich, který si nemohl na vytížení zrovna stěžovat, ale vše dokázal pochytat.

Do druhé třetiny šli tatrováci v početní výhodě, která pokračovala ještě celou minutu. Tu dokázali využít zásluhou Davida Stříže, a otáčejí tak skóre ve svůj prospěch – 2:3. Radost trvala pouhé dvě minuty, a gólový pytel se roztrhl po vyloučení kopřivnického útočníka se po hezké akci prosadil Dominik Hladiš, který poslal puk do poloprázdné brány – 3:3. Poté hráli Oranjes přesilovku, kterou nevyužili, ale několik vteřin po návratu potrestaného muže si berou vedení domácí zpět. Kužílek poslal tvrdou přihrávku od modré čáry na před brankou dobře postaveného Zbyňka Žabčíka, který přihrávku zachytil a zadovkou poslal puk na Fendricha, kterému propadl mezi betony – 4:3. Domácí hokejisté se dostávali do dobrých šancí, ale slibnou šanci Peš nevyužil, když na něj zívala poloprázdná brána. Přesně v polovině utkání se podruhé do dvoubrankového vedení dostali Drtiči. Osamocený Jakub Sajdl dostal dobrou přihrávku od Žabčíka, který si pohrál s Fendrichem a v nejlepším momentě poslal puk k bližší tyči, která byla odkrytá – 5:3. Přišla na řadu série vyloučení a v početní výhodě Kopřivnice snižuje na rozdíl jedné branky. Na začátku akce byl brankář René Fendrich, který přihrál puk do rohu Jaroslavu Mrowiecovi a ten poslal šikovnou přihrávku na najetého Marka Pěnčíka, který příklepem pod víko nedal Halodovi pražádnou šanci – 5:4. Další branky i přes slibné šance obou mužstev se do konce druhé periody diváci nedočkali.

I poslední třetina měla zajímavý průběh a branky dosáhli tatrováci, kteří tak podruhé v utkání smazali dvoubrankový deficit. Hodonín hrál dlouze v pásmu Tatry a do protiakce se vydali Michal Vyčesaný s Dominikem Suchým a druhý jmenovaný do horní části brány vyrovnal na 5:5. Hodonínu zřejmě střelný prach nevyschnul a po 71 vteřinách se znovu ujímají vedení. Před brankářem Fendrichem vznikl hromadný souboj o puk a důrazem se nejlépe orientoval Jakub Sajdl, který puk dostal za brankáře Tatry a byla to navíc branka vítězná – 6:5. Poté ještě Drtiči několikrát nebezpečně zahrozili a branky dosáhli necelé dvě minuty před koncem základní hrací doby z hole Jakuba Vrány a potvrdili tak vedení – 7:5. Opaření tatrováci již recept nenašli a body tak zůstávají na Slovácku.…

Branky a nahrávky: 7. Sedlák (Mojžíš), 11. Romančík (Haloda M.), 23. Hladiš (Vaněk, Vrána), 26. Žabčík (Kužílek), 31. Sajdl (Žabčík), 47. Sajdl (Peš, Haloda M.), 59. Vrána (Vaněk) – 11. Vyčesaný (Suchý), 15. Hrubý, 21. Stříž (Mach, Suchý), 34. Pěnčík (Mrowiec), 46. Suchý (Vyčesaný)

Rozhodčí: Slavka - Vašíček, Král

Vyloučení: 5:9
Využití: 2:2
Oslabení: 0:0
Průběh zápasu: 2:0, 2:3, 5:3, 5:4, 5:5, 7:5
Střely na bránu: 35:28
Diváci: 1247

SHK Hodonín : Štěpánovský (12. Haloda O.) – Miklík, Mojžíš (A), Haloda M., Hladiš, Žabčík, Kužílek – Matula, Peš (C), Sajdl (A), Romančík, Vaněk, Vrána, Sedlák, Charvát, Kadle, Černohous, Jurča, Venclík

HC Kopřivnice: Fendrich – Heinz, Stříž, Marek (A), Bail, Mrowiec, Merenda – Červenka, Tomášek, Vyčesaný, Hrubý, Sluštík (C), Mach, Suchý, Bartošák, Kofroň, Pěnčík

Ohlasy trenérů:

Roman Čechmánek (Hodonín):
Zápas jsme zvládli a vyhráli jsme, ale taky moc dobře víme, že těch věcí, které se nám dnes nepovedly, bylo hodně. Důležité je, že jsme ukázali vnitřní sílu a že jsme i v zápase, ve kterém nám to herně moc nešlo, dokázali zvítězit. Dnes nás, na rozdíl od předchozího utkání, tlačila bota zejména ve hře dozadu. Dnes nám to prostě nešlo. Ale jak jsem i po zápase řek hráčům, musíme to hodit za hlavu a v pondělí se už zase začneme připravovat na další utkání a budeme se snažit nastartovat se k tomu, co jsme hráli v předchozích zápasech.

Jaroslav Kofroň (HC TATRA Kopřivnice):
Dnešní utkání se špatně hodnotí, protože jsme vstřelili pět branek a přesto nevezeme ani bod. Nehráli jsme špatně, ale opět přišly zbytečné chyby a útočné fauly, které Hodonín trestal. Teď se musíme připravit na Opavu. Čeká nás důležité utkání.

 

Kalendář akcí a výsledků

Najdete nás na FB

Nepřehlédněte

2019 - 2020

Muži

15.1.2020 v 18:00 hod
Nový Jičín

18.1.2020 v 17:00 hod
Moravské Budějovice

22.1.2020 v 18:00 hod
Šumperk


Dorost

18.1.2020 v 16:00 hod
Karviná-venku
odj: 13:00

26.1.2020 v 13:30 hod
Znojmo


Mladší + Starší žáci MSK

18.1.2020 v 11:00 hod
Kopřivnice OLK(pouze MŽ)

23.1.2020 v 15:00 hod
Nový Jičín(pouze MŽ)-venku
odj: vlastní

26.1.2020 v 10:30 hod
Rožnov-venku
odj: vlastní


Mladší žáci OLK

18.1.2020 v 11:00 hod
Kopřivnice MSK

26.1.2020 v 10:30 hod
Karviná


4. + 5. třída

19.1.2020 v 9:00 hod
Havířov-venku
odj: 8:30 hod (pouze HC5)

25.1.2020 v 10:30 hod
Třinec

3. třída

26.1.2020 v 9:00 hod
Karviná+Horní Benešov
v Karviné
odj: 7:00 hod


2. třída

19.1.2020 v 9:00 hod
Orlová+Karviná
v Orlové
odj: 7:00 hod

Celý článek...
 
Logo Pojď hrát hokej logo MSK logo MŠMT Nábor ISMM Production & Business Cooperation s.r.o. logo NIMDA Logo FAVEA a.s. Logo Elektropohony Logo Deviro Logo Porgest Logo Komterm Logo TGS Logo Penzión p. B. Horou Logo Robinson logobg logo Profi Credit logo Pro Leasing s.r.o. logo Pavel Sedlák logo CCM
logo Schindler logo Bortel
logohc

Kdo je online

7 hosté

Přihlášení


Zapomenuté heslo
.