SHK Hodonín - HC TATRA Kopřivnice

Logo HC Tatra Kopřivnice Logo SHK HodonínTatra se nadechovala k překvapení na ledě Hodonína, ti nakonec překvapení nepřipustili

SHK Hodonín - HC TATRA Kopřivnice 6:3 (1:3, 0:0, 5:0)

Čtvrtý venkovní zápas v řadě absolvovali tatrováci na ledě Hodonína. A začátek zápasu byl z říše snů, když ve třetí minutě vedli kopřivničtí borci již 2:0 zásluhou kapitána Sluštíka a navrátilce v sestavě Jana Poruby. Drtiči záhy snížili na rozdíl jedné branky, ale třinecký junior Poruba byl opět úspěšný a přetavil tak šanci v dvoubrankové vedení, které vydrželo až do konce první třetiny. Ve druhé třetině bylo k vidění několik oslabení, zvlášť kopřivničané hráli celkem osm minut v početní nevýhodě a perfektní Hromada bráně Tatry všechny akce drtičů zastavil. V poslední třetině byli aktivnější domácí hráči a dokázali otočit stav během šesti minut a do konce zápasu ještě přidali dvě branky a tím zabránili importu bodů do Kopřivnice.

Divákům ještě nestačil vychladnout svařák a tatrováci zásluhou kapitána Ondřeje Sluštíka otevřel skóre večera. Jednoduše objel obránce a přesně zakončil za Kotvana v brance – 0:1. Netrvalo dlouho a hosté navýšili brankový stav. Jan Poruba se uvolnil na modré čáře a podobně jako u prvního gólu prostřeluje Kotvana – 0:2. Bohužel po dvou minutách přišlo snížení, kdy Michal Romančík poslal puk mezi betony brankáře Hromady, který si ještě pořádně nestačil sáhnout na puk a už jej lovil ze sítě – 1:2. Když tatrováci v pohodě zvládli oslabení přišel třetí trest v podobě obdrženého gólu Drtičů. Tomášek hezky našel Jana Porubu, který si pohrál s brankářem a jednoduše poslal puk do poloodkryté části branky – 1:3. Chvíli na to si i hosté zahráli početní výhodu, ale nic kloudného si tatrováci nevytvořili.

Druhá třetina se vezla v duchu mnoha oslabení v hostujícím týmu. Celkem si odseděli osm minuta a to ubralo kopřivničanům hodně sil. Tím se Hodonín dostával do hry a byl mnohem aktivnějším celkem. Několikrát si dobře počínal Mojžíš, ale na Hromadu byl krátký. Brankář Kopřivnice byl jako zeď a džel hosty se slibným náskokem do poslední tercie.

Ta začala náporem Drtičů a jejich pojmenování začalo tatrováky totálně drtit. Během necelých šesti minut stačili otočit nepříznivý vývoj ve svůj prospěch. Snížení přišlo v 45 minutě, kdy Kobylík na modré čáře napřáhl ke střele a Hromada neudržel kotouč ve výstroji, vypadl mu na brankovou čáru a tam pohotově přijel dorážet Petr Jurča, který doklepl kotouč do brány – 2:3. Chvíli na to si zahrála Tatra přesilovou hru a vytvořila si dvě dobré šance, bohužel bez úspěchu. Vyrovnávající branku dává Erik Hložánek, který si obešel dva obránce a střelou pod horní tyč překonává Hromadu – 3:3. Uteklo bezmála tři minuty a Drtiči otáčejí stav. Útočníci z hodonínského týmu skvěla napadali a povedlo se jim tak vybojovat kotouč, který v následném protiútoku od modré čáry dopravil za Hromadovy záda opět Petr Jurča střelou nad pravý beton – 4:3. Následně si trenér Kofroň vyžádal oddechový čas, ale nebylo jim to nic platné. Oranjes už definitivně odskakuje na dvoubrankový rozdíl, a v té době byli jasně lepším týmem. Z protiútoku se nemýlil Daniel Vaněk – 5:3. Kopřivničani se pokoušeli ještě s výsledkem něco udělat, ale bylo to spíše platonické. V závěru přišla branková pojistka, z protiútoku dva na jednoho se nemýlil Jakub Hajný – 6:3.

Branky a nahrávky: 6. Romančík (Vrána), 45. Jurča (Kobylík), 49. Hložánek, 51. Jurča (Kadlec), 53. Vaněk (Sedlák), 60. Hajný (Černohous) – 2. Sluštík (Mrowiec), 3. Poruba (M. Mach), 14. Poruba (Tomášek, Vyčesaný)

Rozhodčí: Slavka – Maloušek, Maťašovský

Vyloučení: 3:6 Navíc Sluštík (KOP) 10 min. OT nesp. chování, Hromada (KOP) 10 min. OT nesp. chování
Využití: 0:0
Oslabení: 0:0
Průběh zápasu: 0:2, 1:2, 1:3, 6:3,
Střely na bránu: 45:21

SHK Hodonín: Kotvan – Sedlák, Mojžíš (A), Kobylík, Haloda M., Žabčík, Kužílek – Venclík, Černohous, Matějka, Sajdl (A), Vaněk, Hložánek, Jurča, Charvát (C), Kadlec, Romančík, Hajný, Vrána

HC TATRA Kopřivnice: Hromada – Heinzl, Stříž (C), Marek (A), Mrowiec, Bail, Fojtík – Poruba, Mach M., Tomášek, Vyčesaný, Hrubý, Sluštík, Mach J., Bartošák (A), Pěnčík, Kofroň, Gola

Ohlasy Trenérů:

Jaroslav Kofroň: (trenér HC Kopřivnice):
První třetina nám vyšla na 100%. Od druhé třetiny byl Hodonín lepším týmem, ale se štěstím se nám podařilo neinkasovat branku. Ve třetí třetině se hrálo jen na jednu bránu, bohužel na tu naši. Hodonín nás zatlačil a donutil nás chybovat a po zásluze utkání vyhrál.

2018 - 2019

Muži