SHK Hodonín - HC TATRA Kopřivnice

37. kolo II. liga skupina východ

Logo HC Tatra Kopřivnice Logo SHK HodonínTatra se nadechovala k překvapení na ledě Hodonína, ti nakonec překvapení nepřipustili


SHK Hodonín - HC TATRA Kopřivnice 6:3 (1:3, 0:0, 5:0)

Čtvrtý venkovní zápas v řadě absolvovali tatrováci na ledě Hodonína. A začátek zápasu byl z říše snů, když ve třetí minutě vedli kopřivničtí borci již 2:0 zásluhou kapitána Sluštíka a navrátilce v sestavě Jana Poruby. Drtiči záhy snížili na rozdíl jedné branky, ale třinecký junior Poruba byl opět úspěšný a přetavil tak šanci v dvoubrankové vedení, které vydrželo až do konce první třetiny. Ve druhé třetině bylo k vidění několik oslabení, zvlášť kopřivničané hráli celkem osm minut v početní nevýhodě a perfektní Hromada bráně Tatry všechny akce drtičů zastavil. V poslední třetině byli aktivnější domácí hráči a dokázali otočit stav během šesti minut a do konce zápasu ještě přidali dvě branky a tím zabránili importu bodů do Kopřivnice.

Divákům ještě nestačil vychladnout svařák a tatrováci zásluhou kapitána Ondřeje Sluštíka otevřel skóre večera. Jednoduše objel obránce a přesně zakončil za Kotvana v brance – 0:1. Netrvalo dlouho a hosté navýšili brankový stav. Jan Poruba se uvolnil na modré čáře a podobně jako u prvního gólu prostřeluje Kotvana – 0:2. Bohužel po dvou minutách přišlo snížení, kdy Michal Romančík poslal puk mezi betony brankáře Hromady, který si ještě pořádně nestačil sáhnout na puk a už jej lovil ze sítě – 1:2. Když tatrováci v pohodě zvládli oslabení přišel třetí trest v podobě obdrženého gólu Drtičů. Tomášek hezky našel Jana Porubu, který si pohrál s brankářem a jednoduše poslal puk do poloodkryté části branky – 1:3. Chvíli na to si i hosté zahráli početní výhodu, ale nic kloudného si tatrováci nevytvořili.

Druhá třetina se vezla v duchu mnoha oslabení v hostujícím týmu. Celkem si odseděli osm minuta a to ubralo kopřivničanům hodně sil. Tím se Hodonín dostával do hry a byl mnohem aktivnějším celkem. Několikrát si dobře počínal Mojžíš, ale na Hromadu byl krátký. Brankář Kopřivnice byl jako zeď a džel hosty se slibným náskokem do poslední tercie.

Ta začala náporem Drtičů a jejich pojmenování začalo tatrováky totálně drtit. Během necelých šesti minut stačili otočit nepříznivý vývoj ve svůj prospěch. Snížení přišlo v 45 minutě, kdy Kobylík na modré čáře napřáhl ke střele a Hromada neudržel kotouč ve výstroji, vypadl mu na brankovou čáru a tam pohotově přijel dorážet Petr Jurča, který doklepl kotouč do brány – 2:3. Chvíli na to si zahrála Tatra přesilovou hru a vytvořila si dvě dobré šance, bohužel bez úspěchu. Vyrovnávající branku dává Erik Hložánek, který si obešel dva obránce a střelou pod horní tyč překonává Hromadu – 3:3. Uteklo bezmála tři minuty a Drtiči otáčejí stav. Útočníci z hodonínského týmu skvěla napadali a povedlo se jim tak vybojovat kotouč, který v následném protiútoku od modré čáry dopravil za Hromadovy záda opět Petr Jurča střelou nad pravý beton – 4:3. Následně si trenér Kofroň vyžádal oddechový čas, ale nebylo jim to nic platné. Oranjes už definitivně odskakuje na dvoubrankový rozdíl, a v té době byli jasně lepším týmem. Z protiútoku se nemýlil Daniel Vaněk – 5:3. Kopřivničani se pokoušeli ještě s výsledkem něco udělat, ale bylo to spíše platonické. V závěru přišla branková pojistka, z protiútoku dva na jednoho se nemýlil Jakub Hajný – 6:3. 

Branky a nahrávky: 6. Romančík (Vrána), 45. Jurča (Kobylík), 49. Hložánek, 51. Jurča (Kadlec), 53. Vaněk (Sedlák), 60. Hajný (Černohous) – 2. Sluštík (Mrowiec), 3. Poruba (M. Mach), 14. Poruba (Tomášek, Vyčesaný)

Rozhodčí: Slavka – Maloušek, Maťašovský

Vyloučení: 3:6 Navíc Sluštík (KOP) 10 min. OT nesp. chování, Hromada (KOP) 10 min. OT nesp. chování
Využití: 0:0
Oslabení: 0:0
Průběh zápasu: 0:2, 1:2, 1:3, 6:3,
Střely na bránu: 45:21
Diváci: 981

SHK Hodonín: Kotvan – Sedlák, Mojžíš (A), Kobylík, Haloda M., Žabčík, Kužílek – Venclík, Černohous, Matějka, Sajdl (A), Vaněk, Hložánek, Jurča, Charvát (C), Kadlec, Romančík, Hajný, Vrána

HC TATRA Kopřivnice: Hromada – Heinzl, Stříž (C), Marek (A), Mrowiec, Bail, Fojtík – Poruba, Mach M., Tomášek, Vyčesaný, Hrubý, Sluštík, Mach J., Bartošák (A), Pěnčík, Kofroň, Gola

Ohlasy Trenérů:

Jaroslav Kofroň: (trenér HC Kopřivnice):
První třetina nám vyšla na 100%. Od druhé třetiny byl Hodonín lepším týmem, ale se štěstím se nám podařilo neinkasovat branku. Ve třetí třetině se hrálo jen na jednu bránu, bohužel na tu naši. Hodonín nás zatlačil a donutil nás chybovat a po zásluze utkání vyhrál.

 

Kalendář akcí a výsledků

Najdete nás na FB

Nepřehlédněte

2019 - 2020

K dispozici rozpis mužů, začínáme ve středu 11.9.19 v Opavě

 
Logo Pojď hrát hokej logo MSK logo MŠMT Nábor ISMM Production & Business Cooperation s.r.o. logo NIMDA Logo FAVEA a.s. Logo Elektropohony Logo Deviro Logo Porgest Logo Komterm Logo TGS Logo Penzión p. B. Horou Logo Robinson logobg logo Profi Credit logo Pro Leasing s.r.o. logo Pavel Sedlák logo CCM
logo Schindler logo Bortel
logohc

Kdo je online

1 host

Přihlášení


Zapomenuté heslo
.