Trenér HC TATRA Kopřivnice Jaroslav Kofroň odpovídá

Trenér mužů HC TATRA Kopřivnice

Trenér mužů HC TATRA Kopřivnice Jaroslav KofroňJaroslav Kofroň

Hráčům v neděli večer po vypadnutí se Šumperkem skončila třetí druholigová sezóna a dá se říct, že úspěšná. Jak viděl sezónu trenér A-týmu si můžete přečíst v následujících odpovědích.

Jarku, máte čerstvě po prohrané rozhodující bitvě předkola play-off, ve kterém jste podlehli Drakům 3:2 na zápasy. S výkonem týmu, ale asi i tak můžeš být spokojen, protože patřili k trojici favoritů soutěže.

Ano. S výkonem jsem spokojený. Šumperk je velice silné mužstvo a nám se povedlo jim být vyrovnaným soupeřem. Troufnu si tvrdit, že jsme je místy i přehrávali. Nemáme se za co stydět. Celý tým šlapal na 100%. Bylo tam nasazení, srdce, bojovnost a hlavně i hokejové umění.

Závěrečný duel byl pro oko diváka velmi dobrý. Jaké hlavní faktory rozhodly o tom, že se včera nepodařilo zvítězit? Bylo to rychlé vedení soupeře 2:0, nebo časté vyloučení, hlavně v závěrečné třetině?

Já fakt, že začátek utkání nám utekl, ale na stav 2:0 se nám podařilo reagovat. Zlom přišel na konci první třetiny, kdy soupeř potrestal naši chybu a šel opět do dvou brankového vedení. A pak ta oslabení. Někdy vyplynuly z přemíry snahy, někdy to byla i smůla. Zbytečné vyloučení byl nás problém celou sezónu.

Nicméně přejít se dalo, ale nepovedlo se to a je určitě třeba vyzdvihnout bojovné srdce a úsilí. Jsi na mužstvo hrdý? Přece jenom tohle byly první výhry ve vyřazovacích bojích od vstupu do druhé ligy.

Přejít se dalo. Věřil jsem, že je to v našich silách. Už od května jsme tvrdě pracovali, abychom měli šanci uspět v play-off. Možná proto přišla i v půlce sezóny krize. Hrdý na tým jsem. Hlavně jsem rád, že si všichni uvědomili, že se dá hrát s každým a, že se tvrdá práce oplácí. Klobouk dolů před celým týmem.

Jaká byla vlastně sezóna? Základní část byla jako na houpačce a dobré série se střídaly se špatnými. Kdy ti bylo vlastně nejhůř?

Celá sezóna proběhla vcelku v klidu. Sice jsme měli šňůru zápasu bez bodu, ale stále jsme si udržovali bezpečný odstup od Opavy. Prakticky od ledna byla jistota play-off, což byl náš cíl. Celou sezónu nás trápila koncovka, dělali jsme hrubé chyby a zbytečné fauly. Vše se postupně zlepšovalo a v posledním kole přišla i bodová šňůra. Mrzí mě jen až šesté místo, o kterém rozhodla nepodařené utkání s Opavou a s Novým Jičínem. V play-off jsme předváděli hru jakou jsme se chtěli prezentovat celou sezónu. Celý systém soutěže nebyl optimální. Hrát 7 krát s každým soupeřem je neatraktivní. Nejhůř mi bylo po prvním derby. Zápas jsme výborně rozehráli a pak přišel naprostý kolaps. Nic se nám nevedlo, ale stále jsem věřil v sílu mužstva. Věděl jsem, že vrchol teprve přijde v play-off, kde se rozhoduje o úspěchu.

Nicméně závěr základní části byl parádní a dostihnout čtvrtý Valmez a pátý Nová Jičín byl nakonec nad naše síly. Nemrzelo tě, že nám někde v sezóně utekly pouhé dva bodíky, které by znamenaly možná čtvrté místo a regionální soupeř do play-off?

Jak už jsem naznačil. Závěr nám opravdu vyšel. Opravdu jsme věřili, že mužem porazit každého. Začala se projevovat kvalitní příprava. Šlo vidět, že soupeřům v závěru docházely síly a nám se je dařilo dostávat pod tlak. Vyvrcholením byla série se Šumperkem, kterou jsme fyzicky výborně zvládli. Ještě jednou před týmem smekám. Ta ztráta už ze zmiňovaných utkání mrzí moc. Chtěl jsem být v tabulce líp než na šestém místě.

Soutěž pro Tatru je tedy u konce a nezbývá než bilancovat s vedením mužstva celou sezónu. Jak vypadá tvá pozice na hlavním postu trenéra pro příští ročník?

Musím poděkovat celému realizačnímu tymu a vedení klubu. Po celou sezónu nenastal žádný problém. I když se moc nevedlo, tak jsem cítil důvěru od vedení. Jirka Malík a Libor Raška udělali vše pro tým. A spolupráce s Martinem Tomáškem byla super. Všichni si zaslouží palec nahoru. Co bude příští sezónu? Zatím nevím. Končí mi smlouva a zatím nebyl čas řešit příští sezonu. Všichni jsme se soustředili na play-off. V nejbližší době si určitě s panem Hrubým a Martinem sedneme a nejprve zhodnotíme sezónu a probereme co dál. Byla to pro mě čest trénovat Tatru a věřím, že se domluvíme na další spolupráci.

Co nyní čeká mužstvo. Jaký program mají na nejbližší období?

Ještě máme poslední ledy. Pak uděláme společné hodnocení. Je třeba si odpočinout a doléčit zranění. Letní příprava by měla začít koncem dubna.

Fanouškům myslím patří velký díky za podporu, jak během základní části tak v play-off. Určitě patřili k nejlepším v rámci druhé ligy a právě v play-off to jen potvrdili. Máš pro ně ještě vzkaz?

Souhlasím. Fanoušci v Kopřivnici jsou super. Celou soutěž jsme cítili jejich podporu a play-off bylo neskutečné. Bylo skvělé být u toho a cítit, že město zase žije hokejem. Opravdu jim moc za celý tým děkuji. Jste s námi i když se nám moc nedaří a neděláme vám moc radosti. Věřím, že jsme vám za vaši přízeň poděkovali našim výkonem v play-off. Děkujeme. Uděláme vše, abychom vám dělali jen samé radosti.

Sezóna 2018 - 2019

2 liga 4 skupiny