U mikrofónu Ondřej Sluštík

Ondřej Sluštík 29 let

Ondrej Sluštík útočník HC Kopřivnice #11

Prohrát se může, ale srdce a touha za vítězstvím tam musí být a tu teď nemáme

Ondro, máte za sebou derby v Novém Jičíně. Jak zhodnotíš tento zápas?

Do utkání jsme vstoupili slibně, nicméně jsme Jičínu ze dvou chyb umožnili 2 góly. Po první třetině jsme si v šatně něco řekli, ale úplně zbytečně opět seděli na trestné lavici a na ledě si dělali, co chtěli a Jičín toho využil a navýšil své vedení a utkání se pak dohrávalo vlažným tempem.

Opět jste nedali branku, po Hodoníně i s Novým Jičínem. Celkem čekáte již 155 minut na vstřelený gól. Co se najednou stalo, že se nedaří?

To že čekáme, na gól o tom to není a ani o tom, že se nám nedaří. Já myslím, že pokud budeme hrát takový hokej jako v Brně, Jičíně nebo doma s Hodonínem tak to k úspěchu nepovede. Každý divák co na ten hokej chodí tak tomu aspoň trochu rozumí a pokud my hráči nezačneme makat, bruslit srážet se a hrát kolektivně tak jak nás to zdobilo ve druhé části sezóny tak prostě vyhrávat nebudeme. Může se prohrát, ale to srdce a touha za vítězstvím tam musí být vidět a tu my momentálně nemáme.

Teď máte hrací volno, asi bude třeba vyčistit hlavy, před zápasem s Opavou.

Asi ano, je třeba, abychom dali hlavy do pořádku. Všechno je to o hlavě, buď chceš, nebo nechceš a nám se momentálně nechce, takže je třeba, abychom už na tom tréninku začali makat a ten týden co teď máme volno se poctivě připravili a zlomili to, samo to nepřijde.

Když se vrátím zpátky k derby, kopřivničtí fanoušci udělali tradičně úžasnou kulisu. Ale cítí neklid, že se nedaří. Co by si jim vzkázal?

Fanoušci nám tu skvělou kulisu dělají každý zápas jak doma tak venku a za to jim patří velké díky, nicméně slovy si je nezískáme. Znám to taky jsme fanatický fanoušek jednoho klubu a vím, jak se takový fanoušek po zápase cítí. Za šatnu jim, chci vzkázat, ať nás nadále podporují v tomto hojném počtu a my se jim za to odměníme vítězstvím a předvedenou hrou, za kterou se nebudeme muset stydět, tak jak to bylo v posledních zápasech.

zaznamenal Michal Polášek

Por 23 111:64 50

HK Nový Jičín

Snad to vyjde příště