Týden hokeje na zimním stadionu HC Kopřivnice

Akce „Pojď hrát hokej“ proběhla úspěšně také v Kopřivnici

V rámci „Týdne hokeje“ proběhla 27.1.2017 náborová akce na zimním stadionu v Kopřivnici. Hokejový klub připravil program plný her, se snahou přiblížit novým i stávajícím zájemcům z řad kluků i děvčat ve věku 4 až 8 let prostředí zimního stadionu a možnost vyzkoušet si první krůčky na ledě pod vedením zkušených trenérů, vystřelit si na opravdového brankáře.

Fotogalerie akce Pojď hrát hokej - Hockey club Kopřivnice Fotogalerie akce Pojď hrát hokej - Hockey club Kopřivnice Fotogalerie akce Pojď hrát hokej - Hockey club Kopřivnice

Šikulové, kteří již zvládli základy bruslení, absolvovali jednoduchá cvičení běžného tréninku přípravky – slalom mezi kužely, projíždění pod lanem nebo sbírání míčků. Kdo si ještě netroufnul na brusle, si mohl zasoutěžit ve střelbě na maketu brankáře vedle ledové plochy. Každá dobrá trefa byla oceněna drobnou sladkostí. V průběhu akce se rodiče v doprovodu dětí seznámili v klubovně HC Kopřivnice s tradicí klubu, hokejovými osobnostmi, které v našem klubu vyrostly, jako byli hráči NHL – Bonk, Varaďa, Pivko, Fleischmann, Bartošák, dále pak s organizací, tréninkovým procesem, podporou a výhodami, poskytovanými ČSLH. Byl jim zdůrazněn příznivý vliv na tělesnou zdatnost a zdraví jejich ratolestí, které tak komplexní sport jako je hokej, přináší a zodpovězeny všechny doplňující dotazy. V průběhu akce se při hrách na ledě i mimo led vystřídalo 70 dětí, kterým se věnovalo 16 trenérů a pomocníků, včetně trenérky krasobruslení. Všechno to hemžení bylo zaznamenáváno bedlivým okem kamery kopřivnické kabelové televize.

Z úsměvů dětí bylo možné vyčíst, že se jim akce líbila, o čemž svědčí i to, že většina vydržela bruslit až do konce akce a s radostí odcházeli domů v dresu, který, kromě odznáčku a sladkosti, jako dárek každé dítě obdrželo. Dres české reprezentace se opravdu velmi líbil a nejeden tatínek jej svému dítěti ve skrytu záviděl…

Že děti i rodiče program zaujal, svědčí také skutečnost, že 18 nových dětí již druhý den navštívilo pravidelný trénink přípravky. Tak si jen přejme, aby si hokej zamilovali, vydrželi u něj co nejdéle a jednou kdoví… třeba nám přibude i další reprezentant, který vzejde třeba právě z této akce.

Více na fotogalerii na rajče

Logo Pojď hrát hokej logo MSK Nábor Logo FAVEA a.s. Logo Elektropohony Logo Deviro Logo Penzión p. B. Horou Logo Robinson logobg logo Polivar logo Pro Leasing s.r.o. logo Pavel Sedlák logo CCM logo NIMDA