Historie klubu
Počátky organizovaného hokeje v Kopřivnice se datuji do 30. let minuleho století, kdy byla v listopadu 1932 nově vzniklá SK kopřivnice zařazena do II. třídy Slezské župy hokejové. V lednu 1933 pak SK Kopřivnice nastupuje k 1. mistrovskému utkání. A tímto okamžikem započala dnes již 75-ti letá historie organizovaného hokeje v Kopřivnici.

Pozn.: Pro zvětšený detail klikni na obrázek.


V roce 1936 zakládá i tehdejší dělnický klub svůj hokejový odbor - DSK UNIE KOPŘIVNICE. Oba kluby v období okupace, v letech 1938 - 45, přerušují svou činnost a v poválečných letech 1945 - 47 se slučují pod hlavičkou SK TATRA Kopřivnice. Začíná tak novodobá éra kopřivnického hokeje spojená s věhlasnou kopřivnickou automobilkou TATRA.

Za dobu své existence SK TATRA Kopřivnice vychovala řadu slavných hokejových hráčů a reprezentantů a dosáhla významných úspěchů na klubové úrovni. Družstvo mužů v dobách své největší slávy hrávalo pravidelně v I. nebo II. NHL ČSR. Rozvíjí se jak zázemí kopřivnického hokeje, tak i práce s mládeží a dorostenci. Vzniká umělá ledová plocha, následně dochází k jejímu zastřešení a vzniká tak zimní stadion v podobě v jaké jej známe i my dnes.

Za dobu své existence prošlo kopřivnickým hokejem mnoho slavných jmen. Těmi dnes asi nejznámějšími jsou Radek Bonk, Václav Varaďa, Pavel Kubina, Libor Pivko a Tomáš Fleischmann. Nesmíme však zapomínat i na ty, co se především svou nezměrnou prací a úsilím zasloužili o věhlas a samotnou existenci klubu. Zejména bychom v tom množství funcionářů, příznivců a pomocníků měli vzpomenout alespoň na dva z nich, jenž stáli u zrodu a poválečném znovuobnovení kopřivnického hokeje. Jsou jimi Moudrý Jaroslav (1932 - 1978 - spoluzakladatel, trenér, hospodář, rekvizitář a průkopník kopřivnického hokeje) a Galia Alois (1946 - 1976 - obnovitel poválečného hokeje v Kopřivnici a důchovní otec a realizátor výstavby zimního stadionu v Kopřivnici).

Daším významným mezníkem v existenci kopřivnického hokeje byla léta na přelomu 80. a 90. let. Se změnou společenského uspořádání v naší zemi se našemu hokeji otevřely dveře pro navazování mezinárodních kontaktů i směrem na západ od našich hranich. Učást našich dorostenců na turnaji ve Švýcarsku, kontakty s hokejovýmí partnery v Italii, USA, Kanadě a Dánska byly počátkem nově nastoleného trendu. Bylo to období, kdy se náš klub k 1.1. 1991 rozloučil se svým starým názvem TATRA Kopřivnice a přejmenoval se na dnešní Hockey club Kopřivnice. Bylo to období velkých změn, úspěchů zejména v žákovských kategoriích ale i finančních problémů a jedné tragické údálosti - sebevraždou prezidenta klubu, jenž na čas významně negativně poznamenala i samotný chod klubu.

Přelom tisíciletí - to už je nedávná minulost našeho klubu, kterou máme všichni určitě ještě v dobré paměti. Snad si jen můžeme připomenout rok 2002 a oslavy kulatého 70. výročí založení kopřivnického hokeje, na nichž se v hokejbalovém utkání představily české a slovenské hvězdy kanadsko-americké NHL mezi nimi i páni hokejisté Bonk, Varaďa, Havlát, Eliáš, Hossa, Chára nebo Prusek.

A dál? To už je současnost a na tu si všichni rádi počkáme. Věříme, že bude neméně tak slavná jako minulost, na níž může být každý z nás patřičně hrdý.

 

Nepřehlédněte

2023-2024

Muži

Dorost

9.třída

8.třída

7.třída

6.třída

5.třída

4.třída

3.třída

2.třída


Celý článek...
 
Logo Pojď hrát hokej logo MSK logo MŠMT Nábor ISMM Production & Business Cooperation s.r.o. logo NIMDA logo VOSKOP Logo FAVEA a.s. Logo Elektropohony Logo Deviro Logo Porgest Logo Komterm Logo TGS Logo Penzión p. B. Horou Logo Robinson logobg logo Profi Credit logo Pro Leasing s.r.o. logo Pavel Sedlák logo CCM
logo Schindler logo Bortel
logohc

Přihlášení


Zapomenuté heslo
.