Kopřivnický zimní stadion

Zimní stadion se nachází na Masarykově náměstí, pět minut chůze z centra města.

Adresa zimního stadionu:
Masarykovo náměstí 540
742 21 Kopřivnice

Kapacita hlediště po rekonstrukci :
počet míst k sezení : 1 083
počet míst ke stání : 1 951
celková kapacita : 3 034

Vedoucí areálu: Milan Okřesík, mobil: 737 207 299
Vrátnice: 556 821 225
Mail: zimak@spsk.cz

V areálu se nachází:

• ledová plocha o rozměru 60 m x 28 m ( mimo hlavní sezónu možnost využití pro in-line hokej, in – line bruslení, hokejbal )
  • tělocvična pro sálové sporty ( volejbal, badminton, basketbal, futsal atd. )
  • gymnastický sál ( vybavení pro sportovní gymnastiku žen )
  • horolezecká stěna
  • RODO Golden Fitness
  • klubovny, kanceláře sportovních klubů
  • občerstvení v bufetu
  • brusírna bruslí
  • půjčovna bruslí

Z historie ...

Existence kopřivnického zimního stadionu je úzce spjatá s existencí kopřivnického hokejového klubu. Poté, co se v poválečných letech 1945-47 sloučily oba předválečné kopřivnické hokejové kluby do jednoho společného klubu pod názvem SK TATRA Kopřivnice, se zrodila myšlenka na vybudování přijatelnějšího hokejového zázemí. V roce 1956 se začalo s výstavbou kluziště a s celkovou změnou okolí "stadionu".

Dalším významným mezníkem na cestě k vybudování hokejového stadionu v podobě tak, jak ho známe dnes, se stala sezona 1965-66, kdy došlo k rozhodnutí zaměnit přírodní ledovou plochu za umělý led.

První mistrovské utkání se na umělém ledě "Tatrováckého zimního stadionu" odehrálo dva dny před Štědrým dnem v roce 1966 a první mezistátní utkání ještě v témže roce v období mezi vánočními svátky, a to mezi družstvem TATRA Kopřivnice a Metalurgem Novokuzněck. Slavnostně pak byl Tatrovácký zimní stadion otevřen až 16.1. 1967 mistrovským utkáním mezi TATROU Kopřivnice a TJ Gottwaldov.

Jak významným mezníkem v životě hokejového klubu byla výstavba umělé ledové plochy si jistě každý dovede představit v okamžiku, kdy si uvědomí, že do této doby se konaly tréninky našeho hokejového klub v Ostravě na ostravském zimním stadionu. Domácí led býval obvykle až někdy kolem Vánoc.
Byl to zlomový okamžik. Od té doby se začal v Kopřivnici rozvíjet hokej po všech stránkách. Začalo se pracovat s mládeží, a také se začalo intenzivně pracovat na zastřešení celého zimního stadionu. A příznivci kopřivnického hokeje se dočkali poměrně brzo.

V roce 1970 došlo k zastřešení zimního stadionu, a ten tak nabyl dnes nám všem již dobře známé současné podoby. Nutno připomenout, že zastřešení, ale i dřívější výstavba umělé ledové plochy, by se rozhodně neuskutečnilo bez obětavé práce a pomoci mnoha obětavých lidí z Kopřivnice a okolí. Ti svépomocí v rámci akce "Z" na bezplatných brigádách odpracovali v celkovém součtu tisíce brigádnických hodin, aby tak připravili podmínky pro vlastní zastřešení stadionu. To následně provedly Průmyslové stavby Gottwaldov a bylo hotovo.