Pondělí, 12 březen 2018

Trenér mužů HC TATRA Kopřivnice

Trenér mužů HC TATRA Kopřivnice Jaroslav KofroňJaroslav Kofroň

Hráčům v neděli večer po vypadnutí se Šumperkem skončila třetí druholigová sezóna a dá se říct, že úspěšná. Jak viděl sezónu trenér A-týmu si můžete přečíst v následujících odpovědích.

Jarku, máte čerstvě po prohrané rozhodující bitvě předkola play-off, ve kterém jste podlehli Drakům 3:2 na zápasy. S výkonem týmu, ale asi i tak můžeš být spokojen, protože patřili k trojici favoritů soutěže.

Celý článek...

Neděle, 11 březen 2018

5. zápas předkola Play-off

Logo HC Tatra Kopřivnice Logo HC HC Draci ŠumperkPoslední pokus nevyšel a sezóna končí

HC Draci Šumperk - HC TATRA Kopřivnice 5:2
(3:1, 1:1, 1:0)

Kopřivnice odjela do podhůří Jeseníků k poslednímu utkání v serii, a pokusit se přejít do semifinále. Drama to bylo až do konce a srdnatě hrající tatrováci nakonec podlehli po velkém boji. Hrál se velice dobrý hokej a dá se říct, že byl jedním z nejlepších v celé sérii. V první třetině se brzy dostali domácí Draci do dvoubrankového vedení, když využili chyb v obraně hostí. Zanedlouho se prosadili tatrováci o drama bylo postaráno. V úplném závěru třetiny přišlo špatné vyhození puku a domácí hráči trestali potřetí. Ve druhé třetině se domácí prosadili počtvrté, ale záhy z přesilovky, která trvala pouhých devět vteřin snižoval Štěpánek. V poslední periodě odcházely síly i díky čtyřech dvouminutových trestů tatrováků a přes veškerou snahu výsledek dorovnat si do prázdné brány dovezl kotouč Vachutka. Draci získali třetí bod a postupuji do semifinále, kde narazí na Hodonín. Hráčům patří dík za skvělou sezónu.

Pátek, 09 březen 2018

4. zápas předkola Play-off

Logo HC Tatra Kopřivnice Logo HC HC Draci ŠumperkTatrováci to zkusí ještě v Šumperku

HC TATRA Kopřivnice - HC Draci Šumperk 3:2 SN
(1:0, 1::0, 0:2 - 0:0)

Tohle bylo neskutečné drama. Zápasu nechybělo vůbec nic, dlouhé vedení tatrováků a vyrovnávající branka necelé dvě minuty před koncem základní hrací doby. Hráči si nenechali ani kus ledu a do toho skvělá atmosféra, kdy fanoušci předvedli opět nové choreo. Rozhodnutí padlo až v nájezdech, když rozhodující trefu a druhý bod zařídil Ondřej Sluštík. V neděli bude určitě v Šumperku dusno, kde se rozhodne o postupujícím do semifinále.

Středa, 07 březen 2018

3. zápas předkola Play-off

Logo HC Tatra Kopřivnice Logo HC HC Draci ŠumperkDraci nekomromisně využívají přesilovky a doma budeme odvracet konec sezóny

HC Draci Šumperk - HC TATRA Kopřivnice 5:1
(1:0, 2:0, 2:1)

Třetí zápas odehraný v Šumperku se Tatrovce opět nepovedl a znovu ztrácí krok v sérii. Draci využívají domácí prostředí a do Kopřivnice pojedou využít mečbol. Zápas rozhodly využité přesilové hry, kdy z nich padly čtyři branky a u všech byl (ne)oblíbenec kopřivnických fanoušků Tomáš Sedlák, který jeden gól vstřelil a tři přihrál. První třetinu vyhráli domácí hráči 1:0 a klasicky kopíruje tři předchozí zápasy, kdy Draci o jeden gól první třetinu vyhráli. Druhá část hry přinesla odskok ve skóre, když opět padly dvě branky v početní výhodě. V poslední třetině padlo nejvíc branek, když nejdříve a opět z přesilovky se prosazují domácí střelou do levého rohu branky a za rovné tři minuty snižují stav tatrováci díky obránci Střížovi. Po chvíli si přijel v klidu Vymazal ze střídačky, napřáhl a zařídil konečný výsledek. Kopřivnice se bila a chtěla, ale proti profi týmu to bylo málo. Vyhrála pouze na orazítkované tyče Lakosilovy brány.  Draci tedy jdou do vedení v sérii 2:1.

Úterý, 06 březen 2018

Miroslav Marek - hráč HC TATRA KopřivnicePřekvapilo mě, že jsem vyvěsil

Miroslav Marek #19 obránce HC TATRA Kopřivnice

Sezóna 2017/18 41 zápasů, 11 bodů ( 4 branky + 7 asistencí)

Mirku, předem vše nejlepší k dnešnímu svátku. Zvítězili jste ve druhém utkání play-off nad Draky. Což byla i historicky první výhra ve druhé lize. Jak jsi viděl tento zápas?

Pondělí, 05 březen 2018

2. zápas předkola Play-off

Logo HC Tatra Kopřivnice Logo HC HC Draci ŠumperkTatrováci nedopustili matchball a s profíky srovnali na 1:1

HC TATRA Kopřivnice - HC Draci Šumperk 3:2
(0:1, 2:0, 1:1)

Je to doma. Kopřivnice vybojovala v druhém zápase první bod a sérii srovnala na 1:1. Od úvodních minut se hrál zajímavý hokej a Draci měli mírně navrch a jejich snaha byla korunována gólem z hole Kovaříka, který pohotově propálil Hromadu. Brzy ve druhé třetině následovalo vyrovnání, když se do hry zapojil i rozhodčí, ale je součástí hry a díky tomu mohl Adam Červenka upalovat na Lakosila, kterého překonal. Hokej byl hodně kouskován, když bylo vyloučeno přes příliš hráčů a Miroslav Marek projel ve vlastním oslabení od brankáře Hromady až k Lakosilovi, kterého bravůrně překonal. V poslední třetině se opět hrál skvělý hokej a z jejího kraje draci srovnali. A pak to přišlo, Miroslav Marek to opět vzal na sebe a od modré čáry do levého rohu vyslal puk až do sítě. Fanoušcii se tak mohou těšit na domácí zápas, který se odehraje tento pátek.

Neděle, 04 březen 2018

Fotografie - Jiří Pargáč - hráč HC TATRA Kopřivnice Musíme drakům ukázat, že v Kopřivnici není nic zadarmo

Jiří Pargač #17 útočník HC TATRA Kopřivnice

Sezóna 2017/18 23 zápasů, 18 bodů (7 branek + 11 asistencí)

Jirko, máte za sebou první utkání v Šumperku. Jak bys ho zhodnotil?

Sobota, 03 březen 2018

1. zápas předkola Play-off

Logo HC Tatra Kopřivnice Logo HC HC Draci ŠumperkTatrováci favorita nepřekvapili a v sérii se ujímají vedení Draci

HC Draci Šumperk - HC TATRA Kopřivnice 6:0
(1:0, 2:0, 3:0)

K prvnímu zápasu série přicestovali tatrováci k papírově silnějšímu soupeři a od začátku zápasu se hrál útočný hokej a rozhodně nechtěli dát svou kůži lacino. Bohužel z rychlého protiútoku otevřeli skóre domácí hráči a tak skončila i první třetina. Druhá třetina přinesla dvě branky a obě v síti Petra Hromady. Gól na 2:0 vsítili Draci ve skrumáži a díky důrazu a o minutu a půl později po hezké souhře odskakují na rozdíl tří branek. V poslední periodě měli šumperští hráči k dispozici trestné střílení, které Půhoný neproměnil, ale nakonec se radovali domácí hráči ještě třikrát a všechny po chybách hostů. Kopřivnice si odváží ranec šesti branek a již toto pondělí se zabojuje o první vítězství a srovnání stavu.

Pátek, 02 březen 2018

Preview - Draci Šumperk - předkolo Play-off

Logo HC Tatra Kopřivnice Logo HC HC Draci Šumperk Začíná další fáze, jdeme společně na Draky

Doba hájení je u konce. Je odehráno všech 49 kol základní části a začíná Play-Off. Tatrováci bojovali srdnatě do posledních minut, ale nakonec jim bylo souzeno šesté místo v tabulce, což značí jediné. Souboje o semifinále s nepříjemným soupeřem ze Šumperku. Soutěž nabere rychlý spád a již první utkání se odehraje v dračí domovině v sobotu od 17 hodin.

Čtvrtek, 01 březen 2018

Adam Červenka - hráč HC TATRA KopřivniceNa play-off se těšíme,
v šatně je veselo

Adam Červenka #25 útočník HC TATRA Kopřivnice

Sezóna 2017/18 25 zápasů, 20 bodů (12 branek + 8 asistencí)

Adame, máte za sebou vydařený závěr základní části, vyhrály se poslední čtyři zápasy. Takže vládne spokojenost?