Poslední přípravné utkání přineslo konečně vítězství a celkem 10 branek 14.09.2024

Poslední přípravné utkání přineslo konečně vítězství a celkem 10 branek

Rychlou brankou Kopřivnice vedla, v utkání musela odvracet i dvoubrankové manko. O konečném vítězství domácích rozhodly čtyři branky v závěrečné části. Foto: Jakub Zajíc

Poslední přípravné utkání před ostrým začátkem druholigové sezóny přivedlo do Kopřivnice opavský Slezan, se kterým naši hokejisté přípravu zahajovali. První vzájemné měření sil skončilo lépe pro Opavu, když v Kravařích zvítězila 4:2. Úterní utkání přineslo bleskovou branku z hole Dominika Suchého (Jakub Mach), který po 34 vteřinách překonal hostujícího brankáře Nowaka. Nasledujicich 10 minut se objevilo několik šancí na obou stranách, brankáři ale byli bezchybní. Když byl v 10. minutě vyloučen jeden z domácích obránců, využila dvojice Pargač - Sluštík nešikovného střídání hostů a Ondřej Sluštík se dostal po nahrávce Jiřího Pargače na pravý kruh a svižnou ranou nad pravý beton zvyšoval na 2:0. Opava snížila na začátku 18. minuty po nedůrazném vyhození puku z obranného pásma z hokejky Josefa Krejsy. Do druhé třetiny Opava mírně přidala na napadání a vyrovnání se dočkala ve 30. minutě, kdy bleskově využil přesilovou hru opavský Andrej Adamec. V polovině utkání jsme mohli být svědky hry 4 na 4 a v té byli gólově úspěšnější hostující hráči, konkrétně Daniel Pachula. V prostřední části se již skóre neměnilo. Brankově bohatá byla závěrečná perioda, ve které padlo nakonec 5 branek. Na 4:2 pro hosty zvyšoval Martin Kalus ve 45. minutě. Kopřivnice se ale nevzdala a postavila se nepříznivému skóre čelem. O dvě minuty později snížil Patrik Gola (Dominik Raška), v 54. minutě vyrovnával v přesilové hře dobrou tečí René Bartošák. A když o tři minuty později dostal gólovou nabídku znovu od Jakuba Macha Dominik Suchý, opět se nemýlil. Kopřivnice se tak 3 minuty před koncem dostala do jednobrankového vedení a hozená rukavice byla nyní na opavské straně. Hosté se snažili, dokonce dvě minuty před koncem odvolali brankáře, ale to se jim nakonec stalo osudným, když prázdnou branku 16 vteřin před koncem trefil přesně Patrik Zeman. Konečné skóre se tak zastavilo na výsledku 6:4 a my se už nyní můžeme těšit znovu na vzájemné měření sil ve středu 18.9. na “opavském” ledě, kterým oba týmy odstartují další ročník 2. ligy-skup. Východ.